Спеціальні потреби

Пенсійна система залежить від кількості платників податків


Пенсійна система США та багатьох країн світу, залежить від співвідношення кількості платників податків та пенсіонерів. Збільшення середнього віку життя та зменшення народжуваності вже незабаром можуть вичерпати пенсійні фонди країни. Ця проблема хвилює і багато інших країн світу.

Низький рівень народжуваності завдає головного болю урядам багатьох країн світу. У США державна пенсія фінансується податками. Зараз країна переживає час, коли пенсійного віку набуває покоління народжене в час «післявоєнного буму». З часом кількість пенсіонерів перевищить кількість платників податків. Урядовці передбачають, що це станеться до 2037 року.

Говорить комісар системи соціального страхування США Майкл Естру:

«Якщо Конгрес нічого не зробить, ми зможемо платити лише 78 відсотків від сьогоднішнього рівня пенсії.

Подібну проблему доведеться вирішувати і уряду Китаю, каже співробітник Національної академії соціального забезпечення Бен Веґті:

«Через їх політику однієї дитини у них співвідношення платників податків та людей похилого віку катастрофічне. Це велика проблема яку їм треба вирішувати».

Інша складова проблеми – це глобальна економічна криза, яка особливо вдарила по пенсійних системах країн Європи, там, де вони фінансуються з державного бюджету, наприклад у Греції.

«Коли країна переживає економічну рецесію, то виникає додаткове навантаження на бюджет, і з боку пенсійної системи зокрема», – каже Бен Веґті.

Уряди Європи та США розглядають реформи, які збільшили б пенсійний вік і підняли податки. Ще один варіант вирішення проблеми – приваблення іммігрантів.

«Якщо збільшити кількість працівників, покращується співвідношення пенсіонерів та платників податків, що стабілізує систему», – підкреслює він.

Уже незабаром урядам багатьох країн доведеться приймати складні та непопулярні рішення, аби забезпечити баланс, який дозволяв би підтримувати чисельних пенсіонерів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG