Спеціальні потреби

Лікарі у США змушені дезінфікувати і повторно використовувати маски через дефіцит


Медсестра очікує на прибуття ймовірно інфікованих пацієнтів у лікарні Fort Belvoir Community Hospital, штат Вірджинія, 18 березня 2020 (REUTERS/Kevin Lamarque)

Деякі американські лікарні через дефіцит медичних масок та іншого обладнання змушені дезінфікувати його та використовувати повторно, повідомляє Fox News.

Підприємство з виробництва медичного обладнання у штаті Невада TMG Health Technologies повідомило, що американські лікарні зробили сотні замовлень портативних машин ультрафіолетового випромінювання, які дезінфікують стетоскопи та інші інструменти, за 30 хвилин вбиваючи мікроби на поверхні. США переживають гострий дефіцит медичних масок, зокрема, респіраторів типу N95. Ультрафіолетові лампи застосовують і для дезінфекції та повторного використання масок та іншого захисного одягу.

Саме респіратори типу N95, які щільно прилягають до обличчя, вважають ефективними для недопущення зараження лікарів, які лікують хворих на COVID-19. Зазвичай епідеміологи радять змінювати маску після взаємодії із кожним новим пацієнтом. Ультрафіолет може стати виходом у ситуації із гострою недостачею масок.

Ультрафіолет раніше використовували для знезараження поверхонь під час епідемій вірусів типу H1N1, як-то свинячий грип 2009 року.

Зазвичай після оброблення ультрафіолетовими лампами одноразові маски можна буде використати ще до двох разів, кажуть науковці.

Минулої суботи три американські медичні асоціації написали президентові США відкритого листа із закликом "терміново використати Акт про оборонне виробництво, щоб збільшити виробництво медичного обладнання для системи охорони здоров'я" країни.

У відповідь Дональд Трамп запропонував медичним працівникам дезінфікувати та повторно використовувати маски, замість того, щоб "викидати їх".

Тим часом, виробники медичних масок пообіцяли збільшити виробництво, щоб допомогти подолати дефіцит.

Дивіться також: Служби швидкого реагування у США готуються до напливу викликів через пандемію. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG