Спеціальні потреби

Китайські хакери здійснили одну з наймасштабніших атак на світові компанії після сплеску вірусу - експерти у США


Американська компанія у галузі кібербезпеки FireEye заявила про сплеск кібершпіонажу з боку хакерського угруповання, імовірно пов'язаного з Китаєм, повідомляє Reuters. Підвищення активності почалося наприкінці січня, коли коронавірус почав ширитись за межами Китаю. І за останні кілька тижнів випадки кібершпіонажу також почастішали.

Китайське міністерство закордонних справ прямо не коментує доповідь FireEye, але опублікувало заяву, в якій йдеться, що Китай став "жертвою кіберзлочинності й кібератаки"

Як йдеться у доповіді FireEye, хакерське угруповання APT41 пожвавило свою діяльність з 20 січня. Вони спрямували свої атаки на 75 компаній - від промислових підприємств і медіаорганізацій до медичних установ і некомерційних організацій США, Канади, Великої Британії, Мексики, Саудівській Аравії, Сингапурі та інших країн. Назви компаній не розкривають.

Представник компанії FireEye Крістофер Глайер пов'язує це як зі спалахом COVID-19, так і з торговельною війною між Китаєм і США й вважає це однією "з наймасштабніших кампаній з боку китайських кібершпигунів за останні роки".

Китайське міністерство закордонних справ прямо не коментує доповідь FireEye, але опублікувало заяву, в якій йдеться, що Китай став "жертвою кіберзлочинності й кібератаки".

Дивіться також: Засідання суду у Нідерландах щодо МН-17 відбувалося за правилами карантину через коронавірус. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG