Спеціальні потреби

Актуально

США практично не помітили розпродаж Росією американських держоблігацій - Bloomberg

Будівля Міністерства фінансів США

Через протистояння зі США, Росія переосмислює, що вважати безпечним активом, пише Bloomberg.

Хоча інвестори, як правило, вважають боргові цінні папери США безпечним активом, Росія зменшила свій портфель майже на половину в квітні, після того, як Вашингтон запровадив жорсткі санкції проти ряду російських компаній та осіб.

На думку Danske Bank A/S, купувати золото замість державних паперів США Росію спонукало «геополітичне протистояння».

«Дехто питає мене, чи пов’язаний продаж з намаганнями центрального банку Росії підтримати курс рубля в квітні, або з перерозподілом резервів, що зростають», - говорить Володимир Миклашевський, головний економіст Danske Bank в Гельсінкі.

Росія продала держоблігацій США на 47,4 мільярда доларів в квітні - більше, ніж будь-який інший іноземний інвестор американських державних паперів. Продаж відбувся незважаючи на те, що резерви РФ збільшились через зростання цін на нафту.

На тепер, портфель боргових паперів США в портфелі центрального банку Росії знизився до 48,7 мільярда доларів, з пікових значень у 176 мільярдів доларів, що поставило Росію на 22-ге місце серед світових інвесторів до американських держоблігацій.

Водночас, центральний банк продовжує закуповувати золото. В травні голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що золото допомагає диверсифікувати резерви.

Можливо, Росію менше турбують питання доходності, аніж геополітики, але цього року золото було менш вигідною інвестицією, ніж боргові зобов’язання США.

Після інавгурації на четвертий термін, Путін заявив, що Росія прагне «відійти» від долара і диверсифікувати резерви, зміцнюючи економічний суверенітет. Однак, згідно з останніми даними Центробанку Росії, частка долара в резервах Росії збільшилась до 46% в 2017 з 40% попереднього року.

Через невеликий розмір портфелю боргових облігацій США, які тримає Росія, розпродаж не відчули у США, наголошує видання.

Важливим для США може стати можливий продаж американських держоблігацій Китаєм, який утримував 1,18 трильйона американських боргових зобов’язань станом на 30 квітня.

«Китай може зробити так само, якщо торговельна війна погіршиться, - говорить Міклашевський. – Цей інструмент вже використовувався. В Росії йдеться більше про збереження грошей від санкцій, тому, що вони потребують їх «на чорний день».

Дивіться також: Ситуація на Донбасі найімовірніше лишатиметься без змін принаймні до весни наступного року – експерт

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG