Спеціальні потреби

Завершено слідство у справах про пам’ятник Сталіну і плитку Майдану


Завершено слідство у справах про пам’ятник Сталіну і плитку Майдану
Завершено слідство у справах про пам’ятник Сталіну і плитку Майдану

Одного з «тризубівців», заарештованих за пошкодження пам’ятника Сталіну в Запоріжжі, відпустили з СІЗО на підписку про невиїзд. Про це повідомила в понеділок прес-служба Запорізької обласної прокуратури. Як мовиться у повідомленні, Віталія Вишнюка звільнено у зв’язку із закінченням досудового слідства та з огляду на поганий стан здоров’я.

Зміни запобіжного заходу для Вишнюка, хворого на туберкульоз у прогресуючій стадії, добилися народні депутати-«нашоукраїнці». Водночас під арештом у Запорізькому СІЗО залишився інший тяжкохворий активіст «Тризуба», про звільнення якого «на підписку» клопочуться нардепи. За даними депутатів, він потребує негайної хірургічної операції через ускладнення, спричинені жорстоким побиттям.

Як відомо, організація «Тризуб» взяла на себе відповідальність за пошкодження запорізького пам’ятника Сталіну, якому 28 грудня 2010 року було відпиляно голову. Пізніше, у новорічну ніч, пам’ятник остаточно зруйнували невідомі з допомогою вибухівки.

Загалом у справі було заарештовано 11 активістів організацій «Тризуб» і «Свобода».

А тим часом як у Запоріжжі готують суд над націоналістами, що підняли руку на Сталіна, у Києві триває підготовка до процесу над підприємцями-протестувальниками, що зазіхнули на плитки Майдану. У п’ятницю 4 березня Головне управління МВС столиці повідомило про завершення слідства у кримінальній справі про пошкодження гранітних плит на столичному Майдані Незалежності. У «злочині, вчиненому групою осіб», що полягав в «умисному знищенні чи пошкодженні чужого майна» і «потяг за собою збитки у великих розмірах», звинувачено 7 людей. При цьому шістьом уже пред’явлено звинувачення, а сьомий перебуває у розшуку.

Прес-служба ГУ МВС особливо наголосила на тому, що п’ятеро із сімох раніше вже притягалися до кримінальної відповідальності. В міліції заперечили також інформацію про те, що звинувачені за плитку можуть «сісти» на 15 років, і заспокоїли: максимум, що можуть отримати ті, хто забивали кілки наметів, це позбавлення свободи на 3 роки.

Натомість обвинувачення, висунуте комендантові наметового містечка – голові правління «Коаліції учасників помаранчевої революції» Сергію Мельниченку звучить більш грізно: «вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою чи злочинною організацією». Така стаття обіцяє активісту «Податкового Майдану» (який до кримінальної відповідальності в минулому ніколи не притягався) строк позбавлення свободи до 15 років.

Сам Сергій Мельниченко називає звинувачення абсурдними і тлумачить як політичні репресії.

Нагадаємо: протести підприємців проти нового Податкового кодексу тривали з 22 листопада по 3 грудня 2010 року на Майдані Незалежності, де було розбито наметове містечко протестувальників. Після силового демонтажу містечка проти деяких учасників протесту порушили кримінальні справи через буцімто пошкоджену плитку. Натомість ініціатори акції стверджують, що гранітні плити були пошкоджені задовго до них – під час протестів, організованих Партією регіонів.

XS
SM
MD
LG