Спеціальні потреби

Німеччина не бачить «підстав для оптимізму» в ситуації з Україною


Франк-Вальтер Штайнмаєр і Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Німеччини не бачить «підстав для оптимізму» після переговорів з Москвою і Києвом з приводу українського конфлікту, який забрав більше 4000 життів і став причиною різкого загострення відносин між Росією і Заходом.

Рівень насильства на сході України продовжує зростати, незважаючи на укладену понад два місяці тому угоду про припинення вогню.

Київ і Захід стверджують, що Росія переправляє через кордон солдатів і зброю, щоб надати допомогу сепаратистам. Кремль ці звинувачення заперечує.

«У нинішній ситуації немає підстав для оптимізму», – заявив глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на прес-конференції з російським колегою Сергієм Лавровим після переговорів у Москві. «Якби я був задоволений ситуацією, мене б тут не було», – додав він.

Штайнмаєр став першим високопоставленим представником влади Німеччини, який відвідав Москву за останні місяці.

Обидва міністри підкреслили необхідність дотримуватися так званих Мінських угод, укладених Москвою, Києвом і сепаратистами за посередництва Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Проте розбіжності між ними в ході прес-конференції кидалися в очі: часом вони явно відчували дискомфорт. Лавров заявив, що діалог між сторонами повинен враховувати вибори, проведені сепаратистами 2 листопада всупереч тому, що дещо раніше відбулися загальнонаціональні парламентські вибори і протестам Заходу.

Лавров заявив також, що Росія не збирається «благати» західні країни про зняття санкцій, які згубно впливають на її ослаблену економіку.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG