Спеціальні потреби

Актуально

У Нью-Йорку йде фотовиставка Альфреда Стіґліца

Альфред Стіґліц вважається провідною постаттю в історії фотографічного мистецтва. Він прожив більшість свого життя в Нью-Йорку і на початку 20 століття задокументував перетворення міста у величну метрополію. Проте Стіґліца Нью-Йорк також відображає почуття самотності – на відміну від прийнятого загалом іміджу, як міста метушні і енергійної діяльності.

Цими днями в у Музеї Сі-порт в Нью-Йорку відкрилася виставка художніх творів Стіґліца. Там зібрано 39 фотографій Альфреда Стіґліца – вперше відколи він їх виставляв майже 80 років тому.

Стіґліца вважають велетнем фотографії. На початку 20 сторіччя він зробив значний внесок у розвиток цього молодого на той час мистецтва. Майстер працював у час, коли фотоапарат був примітивним інструментом, каже куратор виставки Боні Йокелсон:

«Його метою було робити те, чого ніхто інший не пробував робити, як наприклад: фотографувати вночі, чи за умов бурі, чи у дощ, чи на світанку або у сутінках, за дуже важких світлових умов».

Стіґліц відіграв ключову роль у перетворенні фотографії в художній засіб самовираження. Втім, як каже Боні Йокелсон, його твори також відображають глибоку самотність автора.

«Він був людиною глибоких романтичних почуттів, тож його Нью-Йорк – особливо в його ранніх творах, та зрештою, в усіх його творах – це не стільки енергійне місто, скільки місце, яке відображає його почуття самотності».

Один з найвідоміших образів Стіґліца, знятий у 1893 році, зображає самотність кучера під час снігової бурі. Як розповідав сам автор, він чекав З години, аби зняти це фото.

Альфред Стіґліц був надзвичайно вибагливим до якості своєї роботи - якості, яку цінують і через багато років після його смерті. У 2006 році одна з фотографій Стіґліца була продана на аукціоні майже за 1,5 мільйона доларів.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG