Спеціальні потреби

Актуально

Перші 100 днів Байдена: новообраний президент виступає за пакет допомоги США у майже 2 трильйони доларів

Новообраний президент США, Джо Байден

З часу історичного "Нового курсу" президента Франкліна Рузвельта, спрямованого на вихід із Великої депресії, усі наступні президенти США оцінювались за тим, яку частину свого порядку денного вони здатні були реалізувати протягом перших 100 днів своєї адміністрації. Експерти у США заявляють, що новообраний президента США Байден вже на самому початку перебування при владі налаштований проштовхнути значну частину свого порядку денного через Конгрес.

Минулого четверга у Байдена представили його план заходів, спрямованих на подолання наслідків пандемії коронавірусу та економічне відновлення обсягом у майже 2 трильйони доларів.

"Який ще президент буквально зі старту виступав за економічний стимул обсягом у 2 трильйони доларів?" - питає Дан Магаффі, старший віце-президент та директор з питань політики Центру вивчення президентства та Конгресу у Вашингтоні. За його словами, найближчим схожим випадком можна вважати початок адміністрації Обами, в якій Байден працював віце-президентом, коли президент через кілька тижнів після інавгураці підписав пакет економічних стимулів обсягом у 787 мільярдів доларів.

Байден спиратиметься на значно меншу більшість у кожній палаті Конгресу, ніж Обама. Проте його план "ще більший, оскільки це подвійний виклик у галузі охорони здоров'я та економіки", сказав Магаффі.

Найбільшим елементом пропозиції є, безумовно, приблизно 1 трильйон прямих платежів та інших заходів, спрямованих на підтримку осіб та родин, які постраждали внаслідок пандемії. План Байдена пропонує негайні виплати у 1400 доларів на додачу до чеків на 600 доларів, які схвалив президент США Трамп минулого місяця. За планом команди Байдена, обсяг та тривалість допомоги по безробіттю мають збільшитись. Інші елементи плану піднімуть федеральну мінімальну заробітну плату до 15 доларів на годину, захистять орендарів житла від виселення та нададуть збільшену продовольчу допомогу нужденним.

План Байдена також передбачає пряму допомогу в розмірі 440 мільярдів малому бізнесу та урядам на рівні штатів, які зазнали стрімкого падіння податкових надходжень під час економічного спаду, спричиненого пандемією.

Нарешті, пропозиція спрямує 400 мільярдів доларів на посилення федеральної відповіді на пандемію. Байден має на меті національну програму вакцинації, розширення діагностичного тестування на віруси та підтримку шкіл та медичних працівників.

Набагато ширший порядок денний

Пакет, запропонований Байденом у минулий четвер, стане пріоритетом для його адміністрації, але це далеко не єдине, чого він сподівається досягти за перші місяці перебування на цій посаді. Інші ключові пунктиполітики включають:

Зовнішня політика. Провівши більшу частину своєї 36-річної кар'єри в Сенаті США у Комітеті закордонних відносин, Байден пообіцяв відновити відносини з союзниками та іншими країнами, які відчули наслідки ізоляціоністської програми адміністрації Трампа "Америка понад усе". Він також пообіцяв скликати міжнародний саміт, присвячений боротьбі з корупцією та войовничим націоналізмом.

Виборчі права. Демократи давно прагнуть розширити Закон про виборчі права, з тим, щоб зменшити здатність штатів і місцевої влади перешкоджати або обмежувати можливість громадян брати участь у виборах. Очікується, що Байден наполягатиме на цих реформах.

Реформа кримінального правосуддя. Реагуючи на обурення громадськості внаслідок низки вбивств беззбройних афро-американських чоловіків, Байден пообіцяв створити національну комісію з нагляду за поліцією та інвестувати в стратегії охорони правопорядку у громадах, які б забезпечили деескалацію напруженості між правоохоронними органами та громадами, яким вони служать. Він також підтримує комплексну реформу системи покарання та програми зменшення рецидивізму серед звільнених із в'язниці.

Довкілля. Байден заявив, що він знову приєднається до Паризької кліматичної угоди та вживатиме інших кроків, щоб зробити Сполучені Штати світовим лідером у справі зменшення кліматичних змін. Це включатиме зусилля, спрямовані на скасування послаблення адміністрацією Трампа норм щодо видобутку та спалення викопного палива, а також на ефективне використання пального легковими та вантажними автомобілями.

Податки. Байден сподівається скасувати величезне зниження корпоративного податку, прийняте в роки Трампа, яке знизило ставку оподаткування бізнесу з 35% до 21%, і підвищити податки на прибуток для найбагатших американців. Він пообіцяв, що податки на людей, які заробляють менше 400 000 доларів, не зростатимуть.

Імміграція. Після чотирьох років роботи адміністрації, яка була відверто ворожою щодо багатьох форм імміграції до США, адміністрація Байдена пропонує масштабну імміграційну реформу, яка надала би шлях до отримання громадянства США понад 11 мільйонам незадокументованих іммігрантів. Він також запровадить постійний захист для людей, які незаконно були привезені до країни у дитячому віці, і вдасться до возз'єднання дітей та батьків, відокремлених на кордоні, в рамках пізніше зупиненої програми адміністрації Трампа.

Інфраструктура та екологічні технології. Байден пообіцяв розпочати капітальний ремонту застарілої інфраструктури країни, починаючи з інвестування близько 2 трильйонів доларів у дороги, мости, транзитні системи. Очікується, що відповідна програма розтягнеться на роки. Байден планує поєднати це з інвестиціями в зелені технології, включно з електромобілями, сталим сільським господарством та відновлюваними джерелами енергії.

Дивіться також: Який портал допомагає іноземцям дізнатися про українську історію та культуру

Всі новини дня

Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО  

"Ми хотіли б обговорити, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри шлях України до НАТО", - заявив глава польського уряду на зустрічі з прем'єром Канади Трюдо. Фото: REUTERS/Carlos Osorio

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.

“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.

Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.

Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.

"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.

З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.

У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.

Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео

Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.

Директор ЦРУ Бернс таємно їздив до Китаю налагоджувати лінії зв'язку – ЗМІ

На цьому архівному фото Вільям Бернс в Пекіні, 1 травня 2012 року. (Фото AP/Олександр Ф. Юань, файл)

Директор ЦРУ Білл Бернс у травні таємно їздив до Пекіна, щоб продемонструвати офіційним особам в Китаї бажання США підтримувати відкриті лінії зв’язку з розвідкою. Про це першою повідомила британська ділова газета Financial Times, а пізніше агентству Reuters підтвердили два американських урядовці.

«Минулого місяця директор Бернс відвідав Пекін, де зустрівся з китайськими колегами та наголосив на важливості підтримки відкритих ліній зв’язку в розвідувальних каналах», – сказав Reuters один із чиновників.

Коментуючи поїздку для американської газети Hill, експерт з Китаю програми Прінстонського університету з науки та глобальної безпеки Тонг Чжао сказав, що поїздка Бернса до Китаю демонструє вплив істеблішменту національної безпеки Китаю на його внутрішню та стратегічну політику.

«Найбільше занепокоєння Китаю сьогодні викликають навмисні зусилля США просувати «кольорові» революції, загрожувати внутрішній стабільності Китаю, підривати безпеку китайського режиму», – сказав Чжао в інтерв’ю The Hill, посилаючись на публічні застереження президента Китаю Сі Цзіньпіна щодо народних продемократичних протестів.

«Китайське традиційне мислення полягає в тому, що апарат безпеки США, ЦРУ та інші виконують справді брудну роботу. Тож я вважаю, що Бернс міг би напряму спробувати запевнити Китай у тому, що США не мають таких стратегічних намірів. Таке запевнення з боку керівництва ЦРУ може бути корисним», – наголосив китайський експерт.

Візит директора ЦРУ відбувся перед тим, як президент США Джо Байден сказав про можливу «відлигу» у відносинах з Пекіном на саміті G7 в Японії наприкінці травня.

Як нагадує Reuters, Бернс є досвідченим американським дипломатом, який здійснив численні поїздки для переговорів з росіянами, а також з Талібаном в Афганістані.

Офіційні особи США обережно підкреслюють, що його місії, пов’язані з розвідкою, не пов’язані безпосередньо з дипломатією США.

Раніше цього тижня Китай відхилив запрошення Пентагону провести зустріч між міністром оборони США Ллойдом Остіном і міністром національної оборони Китаю Лі Шанфу на полях Азійського форуму з питань безпеки в Сінгапурі.

Остін лише потиснув руку китайському колезі в кулуарах саміту з питань безпеки в Сінгапурі, але між ними не було «обміну по суті», повідомили в Пентагоні в п'ятницю.

США розглядають постачання вибухівки з Японії до снарядів для України – The Hill

На фото: Японський прапор на фоні вантажівки від японських сухопутних сил під час церемонії передачі обладнання для України. Токіо, Японія, 24 травня 2023 р. AP/Eugene Hoshiko

Сполучені Штати розглядають можливість купувати тротил у Японії, щоб збільшити виробництво артилерійських снарядів для України. А також з метою нарощення власного виробництва боєприпасів, з огляду на наявні загрози.

За повідомленням видання The Hill, японська сторона готова зробити виняток із власного законодавства, яке не дозволяє постачати летальну зброю, оскільки тротил є продуктом не лише військового призначення.

Посилаючись на агенцію Reuters, The Hill повідомляє, що наразі відповідна угода лише на стадії розгляду. Якщо угоду буде укладено, то США підключать японську компанію, що виробляє тротил, до ланцюга постачання вибухівки на американські заводи з виробництва боєприпасів.

Тротил необхідний для виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів.

Як повідомляв Голос Америки, наразі саме цих снарядів гостро бракує Україні. У США намагаються посилити їх виробництво, при чому “не тільки для підтримки України, але й для того, щоб бути готовими до потенційного конфлікту з Китаєм” - інформувала агенція АР.

Про це пише і видання The Hill: цього року Пентагон почав суттєво збільшувати витрати на виробництво артилерійських снарядів, оскільки він прагне як краще підтримати Україну, так і підготуватись до потенційного конфлікту з Китаєм.

Наразі у США працюють лише два заводи, де виготовляють сталеві корпуси для 155-мм гаубичних снарядів. Один з них - завод у Скрентоні, де цього року побувала і знімальна група Української служби Голосу Америки.

Японія ще не надавала Україні летальну зброю, але допомагає продовольством, малими безпілотниками та, наприклад, одягом для українців. Але цього тижня у Токіо оголосили про надання 100 військових вантажівок для українських військ, повідомляла агенція Associated Press.

Журналістка Голосу Америки Юлія Ярмоленко також підготувала репортаж із Японії про те, як країна змінила власну політику, щоб допомогти переселенцям з України.

Нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін привітав рішення Японії вперше з часів Другої світової війни збільшити свої витрати на оборону та набуття можливостей контрудару в умовах складної безпекової ситуації довкола Китаю і Північної Кореї, інформує The Hill.

Тема стримування Китаю та Росії були основними темами зустрічі президента США Джо Байдена та прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду раніше цього року у Вашингтоні, - повідомляв Голос Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG