Спеціальні потреби

Актуально

Перші 100 днів Байдена: новообраний президент виступає за пакет допомоги США у майже 2 трильйони доларів

Новообраний президент США, Джо Байден

З часу історичного "Нового курсу" президента Франкліна Рузвельта, спрямованого на вихід із Великої депресії, усі наступні президенти США оцінювались за тим, яку частину свого порядку денного вони здатні були реалізувати протягом перших 100 днів своєї адміністрації. Експерти у США заявляють, що новообраний президента США Байден вже на самому початку перебування при владі налаштований проштовхнути значну частину свого порядку денного через Конгрес.

Минулого четверга у Байдена представили його план заходів, спрямованих на подолання наслідків пандемії коронавірусу та економічне відновлення обсягом у майже 2 трильйони доларів.

"Який ще президент буквально зі старту виступав за економічний стимул обсягом у 2 трильйони доларів?" - питає Дан Магаффі, старший віце-президент та директор з питань політики Центру вивчення президентства та Конгресу у Вашингтоні. За його словами, найближчим схожим випадком можна вважати початок адміністрації Обами, в якій Байден працював віце-президентом, коли президент через кілька тижнів після інавгураці підписав пакет економічних стимулів обсягом у 787 мільярдів доларів.

Байден спиратиметься на значно меншу більшість у кожній палаті Конгресу, ніж Обама. Проте його план "ще більший, оскільки це подвійний виклик у галузі охорони здоров'я та економіки", сказав Магаффі.

Найбільшим елементом пропозиції є, безумовно, приблизно 1 трильйон прямих платежів та інших заходів, спрямованих на підтримку осіб та родин, які постраждали внаслідок пандемії. План Байдена пропонує негайні виплати у 1400 доларів на додачу до чеків на 600 доларів, які схвалив президент США Трамп минулого місяця. За планом команди Байдена, обсяг та тривалість допомоги по безробіттю мають збільшитись. Інші елементи плану піднімуть федеральну мінімальну заробітну плату до 15 доларів на годину, захистять орендарів житла від виселення та нададуть збільшену продовольчу допомогу нужденним.

План Байдена також передбачає пряму допомогу в розмірі 440 мільярдів малому бізнесу та урядам на рівні штатів, які зазнали стрімкого падіння податкових надходжень під час економічного спаду, спричиненого пандемією.

Нарешті, пропозиція спрямує 400 мільярдів доларів на посилення федеральної відповіді на пандемію. Байден має на меті національну програму вакцинації, розширення діагностичного тестування на віруси та підтримку шкіл та медичних працівників.

Набагато ширший порядок денний

Пакет, запропонований Байденом у минулий четвер, стане пріоритетом для його адміністрації, але це далеко не єдине, чого він сподівається досягти за перші місяці перебування на цій посаді. Інші ключові пунктиполітики включають:

Зовнішня політика. Провівши більшу частину своєї 36-річної кар'єри в Сенаті США у Комітеті закордонних відносин, Байден пообіцяв відновити відносини з союзниками та іншими країнами, які відчули наслідки ізоляціоністської програми адміністрації Трампа "Америка понад усе". Він також пообіцяв скликати міжнародний саміт, присвячений боротьбі з корупцією та войовничим націоналізмом.

Виборчі права. Демократи давно прагнуть розширити Закон про виборчі права, з тим, щоб зменшити здатність штатів і місцевої влади перешкоджати або обмежувати можливість громадян брати участь у виборах. Очікується, що Байден наполягатиме на цих реформах.

Реформа кримінального правосуддя. Реагуючи на обурення громадськості внаслідок низки вбивств беззбройних афро-американських чоловіків, Байден пообіцяв створити національну комісію з нагляду за поліцією та інвестувати в стратегії охорони правопорядку у громадах, які б забезпечили деескалацію напруженості між правоохоронними органами та громадами, яким вони служать. Він також підтримує комплексну реформу системи покарання та програми зменшення рецидивізму серед звільнених із в'язниці.

Довкілля. Байден заявив, що він знову приєднається до Паризької кліматичної угоди та вживатиме інших кроків, щоб зробити Сполучені Штати світовим лідером у справі зменшення кліматичних змін. Це включатиме зусилля, спрямовані на скасування послаблення адміністрацією Трампа норм щодо видобутку та спалення викопного палива, а також на ефективне використання пального легковими та вантажними автомобілями.

Податки. Байден сподівається скасувати величезне зниження корпоративного податку, прийняте в роки Трампа, яке знизило ставку оподаткування бізнесу з 35% до 21%, і підвищити податки на прибуток для найбагатших американців. Він пообіцяв, що податки на людей, які заробляють менше 400 000 доларів, не зростатимуть.

Імміграція. Після чотирьох років роботи адміністрації, яка була відверто ворожою щодо багатьох форм імміграції до США, адміністрація Байдена пропонує масштабну імміграційну реформу, яка надала би шлях до отримання громадянства США понад 11 мільйонам незадокументованих іммігрантів. Він також запровадить постійний захист для людей, які незаконно були привезені до країни у дитячому віці, і вдасться до возз'єднання дітей та батьків, відокремлених на кордоні, в рамках пізніше зупиненої програми адміністрації Трампа.

Інфраструктура та екологічні технології. Байден пообіцяв розпочати капітальний ремонту застарілої інфраструктури країни, починаючи з інвестування близько 2 трильйонів доларів у дороги, мости, транзитні системи. Очікується, що відповідна програма розтягнеться на роки. Байден планує поєднати це з інвестиціями в зелені технології, включно з електромобілями, сталим сільським господарством та відновлюваними джерелами енергії.

Дивіться також: Який портал допомагає іноземцям дізнатися про українську історію та культуру

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG