Спеціальні потреби

Як студенти до Табачника ходили


Відставки міністра Дмитра Табачника та його першого заступника Євгена Сулими вимагають студенти київських вишів. Сьогодні (в середу) вони пікетували Міністерство освіти і науки, щоб передати очільнику відомства петицію про припинення репресій проти тих, хто ходить на Майдан. У Міністерстві існування репресій заперечують.

«Студентський страйк! Студентський страйк!»

Київські студенти оголосили «Іду на ви» міністру Табачнику. Протестне ралі зібрало з півтисячі представників різних вишів, головно Національного університету імені Шевченка. Причина – репресії, яким, як кажуть студенти, піддаються ті, хто бере участь у масових акціях протесту.

Міносвіти начебто вимагає від ректорів надавати списки таких активістів, а розпорядження буцімто спущене з прокуратури.

«Наша головна вимога, а їх три, припинити репресії, намагання зібрати списки, інформацію про студентів, які виходили на Майдан і протестували».

«Збираються наче робити списки, хто ходить, і потім невідомо що буде – чи виключать з університету, чи позбавлять стипендії, в кого вона є».

«Я думаю, що це лише були провокації, щоб нас відлякати від участі в мітингах, в страйках».

«Ну як можна зараз сидіти на парах. Є таке поняття, як студентська солідарність. Ми вийшли сюди, щоб відстоювати свої права... тих студентів, таких, як і ми, яких нещадно побили на Майдані».

Студенти вимагають також відставки заступника міністра Євгена Сулими, який буцімто особисто вимагав таких списків від ректорів, та самого міністра освіти і науки Дмитра Табачника. З тим і вирушили пішою колоною до міністерства.

Там студентам явно не раді. На воротах – замок, усередині – два загони «Беркуту». І хоч протестувальники запевняли – мають суто мирні наміри і хочуть передати звернення міністру, всередину їх не пустили. Навіть депутатам довелося прориватися на подвір’я міністерства.

«Табачник, ми прийшли! Відкрийте ворота! Відкрийте ворота!»

Є таке поняття, як студентська солідарність. Ми вийшли сюди, щоб відстоювати свої права... тих студентів, таких, як і ми, яких нещадно побили на Майдані.
Розмова довго тривала через паркан. І ось нарешті дозволили пройти – представникам студентської координаційної ради і пресі. Студенти вимагають, щоб міністр видав офіційний документ про заборону утисків у зв’язку з участю в протестних акціях.

У відповідь – заперечення. Мовляв, предмета розмови не існує.

Євген Сулима, перший заступник міністра освіти і науки, сказав:

«Я хочу заявити офіційно, що на сьогоднішній день жодного такого випадку немає, несанкціонованих репресій, як ви кажете, і утисків

А поки тривають переговори, студенти на вулиці не витримують – підважують ворота на петлях і таки заходять у двір.

Перший заступник міністра освіти і науки Євген Сулима виходить до них – щоб повторити:

«Репресій і тиску на студентів немає».

Заручившись, зрештою, обіцянкою урядовця не чинити утисків, студенти розходяться та обіцяють повернутись, якщо обіцянка не буде виконана.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG