Спеціальні потреби

Північ і Південь Судану підписали угоду про кордон


Переміщені особи в Південному Судані

Африканський Союз повідомив, що Північ і Південь Судану погодились створити демілітаризовану прикордонну зону, щоб пом’якшити напруження з приводу того, хто контролюватиме важливий прикордонний район.

В оприлюдненій у вівторок заяві АС сказано, що обидві сторони спільно патрулюватимуть прикордонну зону. Домовленість у цій справі була результатом нарад у понеділок у столиці Ефіопії Аддис-Абебі.

Радник Африканського Союзу Алекс де Ваал заявив, що демілітаризована зона, шириною в 10 кілометрів з обох сторін, простягатиметься вздовж 2 200-кілометрового кордону. Він додав, що зона буде встановлена ще до дев’ятого липня, коли Південний Судан має проголосити незалежність від Північного Судану.

Європейський Союз заявив, що уряди обох частин країни також погодились провести переговори про втримання стабільних і безпечних відносин.

На початку цього місяця війська Північного Судану зайняли спірний і багатий на нафту регіон Аб’єй, після чого відмовився виконати вимоги ООН, США і Південного Судану, щоб звільнити регіон.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG