Спеціальні потреби

Актуально

Новий звіт остерігає перед надмірним споживанням цукру

До 2015 року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Згідно з даними Американської асоціації дослідження серцевих недуг надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

До 2015-го року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Це на 20% більше від тієї кількості цукру, яку людство споживає сьогодні. Тим часом Американська асоціація дослідження серцевих недуг у своєму останньому звіті застерігає, що надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

Нещодавні дослідження свідчать, що споживання цукру у світі за останнє століття зросло у понад тринадцять разів – від 11 мільйонів тонн у 1900 році, до 145 мільйонів тонн сьогодні. Цукор, сироп фруктози та інші підсолоджувачі тепер додають до більшості харчових продуктів чи напоїв. І якщо для цукрової індустрії це добрі новини, то працівники галузі охорони здоров’я занепокоєні.

Лікар Міріам Воз та медсестра Джейн Велш з Університету Еморі брали участь у дослідженні, яке засвідчило, що надмірне споживання цукру може підвищити рівень холестерину та тригліцеридів, які призводять до ожиріння. Це, каже Воз, у свою чергу збільшує ризик серцевих захворювань.

«Так як висококалорійна дієта підвищує рівень тригліциридів і холестерину, такий самий ефект має і надлишкове споживання цукру».

У дослідженні, яке тривало шість років, взяло участь понад шість тисяч пацієнтів. Учасники були розділені на п’ять груп, за рівнем цукру, який вони щоденно споживали. Медсестра Джейн Велш каже, що одна з груп вживала найбільше цукру – це становило 46 чайних ложок цукру на день. Група з найменшим споживанням – мала всього три чайних ложки цукру в день.

Виявилось, що люди, які споживали більше цукру, мали вищі фактори ризику серцево-судинних захворювань. Лікар Воз зазначила, що високий вміст цукру в крові також зменшує рівень ліпопротеїдів високої щільності, які необхідні для нормальної роботи серця.

«Це дослідження справді показало, що із збільшенням рівня цукру збільшується рівень тригліцеридів і зменшується рівень ліпопротеїдів високої щільності».

Науковці виявили, що у людей, які вживали найбільше цукру рівень ліпопротеїдів був на 20% нижчим, ніж у людей тієї групи, яка споживала найменше цукру. Відтак медики кажуть, якщо пацієнти хочуть уникнути серцевих захворювань, вони мусять уважно стежити за щоденною нормою спожитого цукру.

Американська асоціація вивчення серцевих недуг зазначає, що щоденна норма цукру для жінок не має перевищувати семи чайних ложок, а для чоловіків десяти.

Особливу увагу асоціація закликає звернути на солодкі напої, які мають винятково високий рівень цукру.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG