Спеціальні потреби

Актуально

Новий звіт остерігає перед надмірним споживанням цукру

До 2015 року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Згідно з даними Американської асоціації дослідження серцевих недуг надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

До 2015-го року споживання цукру у світі сягне позначки 176 мільйонів тонн на рік. Це на 20% більше від тієї кількості цукру, яку людство споживає сьогодні. Тим часом Американська асоціація дослідження серцевих недуг у своєму останньому звіті застерігає, що надмірне споживання цукру призводить до серцевих захворювань.

Нещодавні дослідження свідчать, що споживання цукру у світі за останнє століття зросло у понад тринадцять разів – від 11 мільйонів тонн у 1900 році, до 145 мільйонів тонн сьогодні. Цукор, сироп фруктози та інші підсолоджувачі тепер додають до більшості харчових продуктів чи напоїв. І якщо для цукрової індустрії це добрі новини, то працівники галузі охорони здоров’я занепокоєні.

Лікар Міріам Воз та медсестра Джейн Велш з Університету Еморі брали участь у дослідженні, яке засвідчило, що надмірне споживання цукру може підвищити рівень холестерину та тригліцеридів, які призводять до ожиріння. Це, каже Воз, у свою чергу збільшує ризик серцевих захворювань.

«Так як висококалорійна дієта підвищує рівень тригліциридів і холестерину, такий самий ефект має і надлишкове споживання цукру».

У дослідженні, яке тривало шість років, взяло участь понад шість тисяч пацієнтів. Учасники були розділені на п’ять груп, за рівнем цукру, який вони щоденно споживали. Медсестра Джейн Велш каже, що одна з груп вживала найбільше цукру – це становило 46 чайних ложок цукру на день. Група з найменшим споживанням – мала всього три чайних ложки цукру в день.

Виявилось, що люди, які споживали більше цукру, мали вищі фактори ризику серцево-судинних захворювань. Лікар Воз зазначила, що високий вміст цукру в крові також зменшує рівень ліпопротеїдів високої щільності, які необхідні для нормальної роботи серця.

«Це дослідження справді показало, що із збільшенням рівня цукру збільшується рівень тригліцеридів і зменшується рівень ліпопротеїдів високої щільності».

Науковці виявили, що у людей, які вживали найбільше цукру рівень ліпопротеїдів був на 20% нижчим, ніж у людей тієї групи, яка споживала найменше цукру. Відтак медики кажуть, якщо пацієнти хочуть уникнути серцевих захворювань, вони мусять уважно стежити за щоденною нормою спожитого цукру.

Американська асоціація вивчення серцевих недуг зазначає, що щоденна норма цукру для жінок не має перевищувати семи чайних ложок, а для чоловіків десяти.

Особливу увагу асоціація закликає звернути на солодкі напої, які мають винятково високий рівень цукру.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG