Спеціальні потреби

Експерти остерігають від бездіяльності школярів влітку


Експерти остерігають від бездіяльності школярів влітку

Ще не встигли розпочатися літні канікули, а американські освітяни вже б'ють на сполох і попереджають -- якщо дітей не зайняти влітку, вони розгублять усі знання, набуті за попередній навчальний рік. Вони називають це «літнім синдромом». Діти, які байдикують під час канікул влітку, відстають від своїх однокласників восени. І з кожним роком такі діти відстають все більше і більше, поки не опиняються у самому кінці класу за навчанням.

Рон Ферчайлд, представник асоціації освітян, говорить:«Молодим людям, які не задіяні в освітніх програмах протягом літніх місяців, приходиться дуже важко, коли вони повертаються у школу восени. Вчителі змушені повторювати матеріал, який вони викладали попереднього року. Інколи на це йде 4-6 тижнів».

Дослідження вказують, що всім дітям складно втягатися у шкільну програму. Але найважче тим, які ростуть у родинах з меншим достатком.

Розповідає Карл Александр, професор соціології університету Джонса Гопкінса:«Ми виявили, що діти, які виростають у бідних родинах, не відстають від дітей з багатших родин під час навчального року. Пасти задніх вони починають після літніх канікул. Особливо це помітно у початковій школі».

Не всі батьки можуть відправити своїх дітей до літних таборів, бо коштує це недешево. Отже доводиться покладатися на власні сили. І тут фахівці радять застосовувати творчий підхід. Наприклад, влаштувати у родині змагання серед дітей - хто зможе прочитати більше книжок за літо. Також радять залучати дітей до приготування вечері. Кожен рецепт не обходиться без інгредієнтів, які треба вимірювати, і тут у нагоді стануть знання з математики.

Не завадить і виділити спеціальний час на виконання літнього завдання, рекомендованого школою.

Свої поради освітяни базують на результатах багатьох досліджень, які свідчать, що плідно проведене літо має надзвичайно позитивний вплив на розвиток дитини. Звичайно, що літні канікули – пора відпочинку, однак обов’язком батьків є зробити так, щоби діти набралися сил, корисно провели час і водночас не втратили знань, набутих у школі протягом попереднього навчального року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG