Спеціальні потреби

Почався фестиваль незалежного кіно Санденс


Кожного року протягом десяти днів невелике шахтарське містечко Парк Сіті в штаті Юта збирає тисячі любителів кіно. Цього року, на Фестивалі Санденс представлено 200 фільмів, які були обрані з 9 тисяч стрічок, надісланих зі всього світу.

Хоча кінофестиваль робить наголос на незалежних і мало бюджетних стрічках та підтримує молодих авторів, які намагаються пробитися в індустрії, його престижність та зростаюча популярність привертає увагу відомих акторів, режисерів та зірок світу кіно.

Так, цього року фестиваль відвідала донька Шер та Сонні Боно, яка змінила стать на чоловічу. Раніше її звали Честиті – тепер Чаз. Чаз привіз на фестиваль документальний фільм «Стати Чазом», де крок за кроком показує шлях перетворення на чоловіка.

Актриса українського походження Віра Фарміга дебютувала на фестивалі зі своєю першою режисерською роботою – драмою «Вищий рівень» в якому зіграла одну з жіночих ролей.

«Цей фільм про чудові відносини між двома жінками, моєю героїнею та її найкращою подругою Анікою, про кохання та глибоку, справжню дружбу. Мені здається така дружба буває рідко. Нам потрібно більше фільмів, які б нагадували, що наші друзі можуть нам показати, ким ми можемо бути», - каже Фарміга про свій фільм.

Щороку приблизно п’ятдесят тисяч людей приїжджають у це гірське містечко, щоб насолодитись фільмами, атмосферою та музикою.

Мета багатьох з них - зрозуміти, у якому напрямку рухатиметься індустрія у наступні кілька років, а також зустріти цікавих людей.

Фестиваль Санденс триватиме до тридцятого січня.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG