Спеціальні потреби

Супервівторок посилив Джо Байдена


Джо Байден з дружиною Джил на виборчому мітингу в Лос-Анджелесі 3 березня 2020 р.
Джо Байден з дружиною Джил на виборчому мітингу в Лос-Анджелесі 3 березня 2020 р.

Змагання претендентів Демократичної партії США на роль головного суперника Дональда Трампа на наступних президентських виборах перетворюється і з забігу понад 20-ти у перегони між двома лідерами: колишнім віце-президентом Джо Байденом і сенатором від штату Вермонт Берні Сандерсом.

Я стою перед вами, щоб заявити, що ми дуже навіть живі.
Байден

У так званий "супервівторок" Байден переміг у дев'ятьох штатах, а Сандерс - у чотирьох.

Байден, змагаючись вже втретє упродовж своєї політичної кар'єри за президентську посаду, домігся успіхів на півдні, отримавши Техас, Вірджинію, Північну Кароліну, Алабаму, Оклагому, Тенесі та Арканзас, а також Міннесоту і Массачусетс.

Сандерс здобув Каліфорнію, а також штати Колорадо, Юта і Вермонт.

Результати відповідають передбаченням на основі опитування виборців, які прогнозували Байдену перемогу в супервівторок у більшості штатів, але Сандерс здобув більше делегатів - головно завдяки таким великим штатам як Каліфорнія і Техас.

Трампа неможливо перемогти зі старою політикою.
Сандерс

Сандерс на зустрічі з виборцями у вівторок ввечері у Вермонті висловив впевненість, що він не лише здобуде номінацію Демократичної партії, але також переможе президента - республіканця Дональда Трампа.

“Трампа неможливо перемогти зі старою політикою. Нам потрібна нова політика, яка долучає до політичного руху людей з робітничого класу, яка долучає до політичного руху молодих людей, і яка у листопаді приведе до найвищої активності виборців в американській політичній історії”, - сказав Сандерс.

Але останні перемоги Байдена розглядають як ознаку його здатності бути потужним суперником Трампа на виборах у листопаді.

Здобуткам Байдена в супервівторок передувала його переконлива перемога у штаті Південна Кароліна завдяки потужній підтримці темношкірих виборців.

До результатів у Південній Кароліні кампанія Байдена виглядала досить слабкою.

Тепер на його користь спрацювали заяви про підтримку колишніх суперників, які вибули з перегонів: колишнього мера зі штату Індіана Піта Бутиджеджа і колишнього техаського конгресмен Бето О'рурка.

Байден похвалився своїми перемогами, виступаючи перед прихильниками у вівторок у Каліфорнії: “Це гарний вечір і схоже, що він стає ще кращий”.

“Я стою перед вами, щоб заявити, що ми дуже навіть живі. І маєте на увазі, що наша команда відправить Дональда Трампа пакувати валізи”, - сказав він на мітингу у Лос-Анджелесі.

Загалом у вівторок були обрані 1357 делегатів на партійний з'їзд Демократичної партії. Для затвердження кандидатури претендентові потрібно мати підтримку 1991 делегата з'їзду.

Воррен і Блумберґ

Суперниками Сандерса і Байдена залишаються сенатор від штату Массачусетс Елізабет Воррен, а також колишній мер Нью-Йорка мільярдер Майкл Блумберг, який витратив на виборчу кампанію 600 мільйонів доларів зі своїх статків, що сягають 55 мільярдів.

Воррен спочатку була серед фаворитів у групі претендентів від Демократичної партії, але у вівторок вона зазнала поразки від Байдена навіть у своєму штаті Массачусетс.

Блумберг після незадовільних результатів вівторка буде вирішувати, чи залишатися у перегонах.

Трамп майже щодня коментував партійні вибори демократів, називаючи своїх потенційних опонентів образливими кличками: “божевільний Берні”, “сонний Джо” і “міні Майк”.

Президент заявив у вівторок, що із задоволенням піде на дебати з будь-ким із номінованих суперників від демократів.

“Хто б це не був, мені все одно. Ми готові. Я з радістю буду дебатувати будь-ким із них, з великою радістю”, - сказав Трамп журналістам.

Він заявив також, що “немає питань стосовно того, що керівництво Демократичної партії намагається забрати можливість у Сандерса. Я не маю жодних питань”.​


Підсумки від журналіста "Голосу Америки":

  1. Так виглядає, що рішення Буттиджеджа і Клобучар за день до голосування знятись на користь Байдена зіграло критично важливу роль й перетасувало всі карти.
  2. Інвестиції Майка Блумберга не окупились від слова зовсім - в більшості штатах, куди він вклав сотні мільйонів доларів у рекламу, він посів третє або четверте місце. Виграв лише в Американському Самоа (американська територія, яка теж голосувала). Чому так - див. пункт 1.
  3. Для Елізабет Воррен цей день… навіть не знаю, як м’якше сказати. Попри енергійну кампанію, вона не виграла жодного штату, а у рідному Массачусетсі посіла лише третє місце. Водночас сенаторка сказала, що не збирається виходити з гонки і буде йти до кінця.
  4. Зараз виглядає так, що основна боротьба за фінальну номінацію в липні буде відбуватись між Байденом і Сандерсом. Але американські вибори такі, що тут може все перевернутись з ніг на голову буквально за декілька днів. Але від того - лише цікавіше) Stay tuned!​

Остап Яриш @OstapYarysh

Дивіться також: Байден vs Сандерс: Як голосують у "маленькій Америці", Вірджинії, у Супервівторок ​

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG