Спеціальні потреби

Розвідка США застерегла американських виборців про можливе російське втручання у "Супервівторок"


За даними американської розвідки, іноземні держави, зокрема Росія, намагаються вплинути на хід голосування на внтурішньопартійних виборах Демократичної партії у США. Передусім це стосується американських штатів, які голосують в так званий Супервівторок 3 березня. Державний департамент, спільно з Міністерством оборони, ФБР та іншими урядовими структурами, опублікували застереження, в якому закликали громадян бути пильними в день голосування.

Іноземні гравці продовжують спроби вплинути на суспільну думку й сформувати бачення виборців. У соцмережах вони поширюють неправдиву інформацію та пропаганду про політичний процес та кандидатів

“Іноземні гравці продовжують спроби вплинути на суспільну думку й сформувати бачення виборців. У соцмережах вони поширюють неправдиву інформацію та пропаганду про політичний процес та кандидатів, сподіваючись викликати збентеження і посіяти сумніви про нашу систему. Ми залишаємось напоготові відповісти на будь-які намагання порушити виборчий процес 2020 року”, - йдеться в заяві.

3 березня у США відбувається так званий Супервівторок - це день, коли на внутрішньопартійних виборах одночасно голосує найбільша кількість штатів. Цього року їх 14 - включно з Каліфорнією і Техасом, які вважаються одними з найважливіших штатів на виборах, через велику кількість населення.

Зазвичай після Супервівторка формується більш-менш чітка виборча картина, і стає зрозуміло, хто з учасників гонки має найбільше шансів стати єдним кандидатом від партії. За опитуваннями, в більшості штатів Супервівторка в цій кампанії лідирує демократичний соціаліст Берні Сандерс.

Шанси здобути більше голосів зросли також в Джо Байдена - за день до голосування на його користь знялись двоє інших кандидатів, Піт Буттиджедж та Емі Клобучар.

Крім того, високі рейтинги у Майкла Блумберга, який пропустив внутрішньопартійні вибори в перших чотирьох штатах і надіється здобути якомога більше голосів у Супервівторок. На свою рекламу в штатах він витратив понад 450 мільйонів доларів.

Дивіться також: У вівторок одразу 14 штатів голосуватимуть на внутрішньопартійних виборах.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG