Спеціальні потреби

Під Верховним судом США вирували пристрасті


Доля мільйонів нелегальних імігрантів у США стане відомою у червні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Доля мільйонів нелегальних імігрантів у США стане відомою у червні. Відео

На початку тижня Верховний суд США заслухав усні аргументи у справі із захисту мільйонів нелегальних іммігрантів.

Перед будівлею Верховного суду США було гаряче.

Суд розглядає, чи відповідають два укази президента США Барака Обами про імміграцію Конституції. Вони дозволять близько 4 мільйонам нелегальних іммігрантів жити і працювати в США, не побоюючись депортації. Це ті, хто потрапив до США нелегально в дитинстві, та батьки, що самі перебувають у США нелегально, але їхні діти є американськими громадянами чи мають зелену карту.

Цезар Моренто Перес представляє профспілку вчителів.

"Наші вчителі на передовій у цьому питанні. Вони добре знають, що це означає, коли дитина приходить до школи зі страхом. Страхом, що їхні батьки не будуть вдома. Страхом за себе, що їх можуть забрати по дорозі додому", - сказав він.

Барак Обама оголосив про свій план два роки тому, заявивши, що захищатиме нелегалів, які перебувають у країні щонайменше з 2010 року, і у яких дитина є громадянином США.

"Якщо ви відповідаєте критеріям, то можете вийти з тіні і отримати право залишитися законно. Якщо ви злочинець - ви будете депортовані", - наголосив президент США.

Судді розділилися у своїх поглядах під час слухань. Шестирічна Софі, яка народилася у США, звернулася до суддів.

"Ми хочемо однакові права для всіх. Я прошу суддів захистити нас, дітей та всіх іммігрантів", - сказала дівчинка.

Однак план Обами зіштовхнувся з великим опором. 26 штатів подали в суд на уряд. До них долучилися республіканці у Конгресі.

"Білий дім надасть амністію широкій групі людей. Вони не можуть застосувати цей аргумент до всіх на законній підставі. Правило повинно застосовуватися в індивідуальному порядку", - заявив конгресмен-республіканець Стів Кінґ.

Імміграційний адвокат Аллен Орр був на слуханнях.

"Зрозуміло, що судді є на боці уряду Сполучених Штатів, тому що вони не хочуть, щоб окремі штати оскаржували кожне президентське рішення", - сказав адвокат.

У той час як пристрасті продовжують вирувати, очікується, що Верховний Суд ухвалить рішення наприкінці червня. Якщо судді не дійдуть згоди, то ухвали судів штатів, що скасовують укази Барака Обами, залишаться в силі.

Дивіться також: Сільський Нью-Йорк (є і такий) розповів про улюблених кандидатів у президенти. Відео

XS
SM
MD
LG