Спеціальні потреби

Українські студенти в Америці оцінять 20-ть років незалежності України


Українські студенти в Америці оцінять 20-ть років незалежності України

Тема цьогорічної, вже 5-ї конференції CУСТА – «Незалежність України». Конференція є найбільшим зібранням українських студентських організацій США. В ньому візьмуть участь як американці українського походження, так і студенти з України, що приїхали на навчання у США.

Голос Америки спілкувався із Вірою Партем, президентом та виконавчим директором Союзу та Арусею Вотерс, президентом української студентської громади в університеті Дрекслера.

Голос Америки: Що являє собою українське студентство в США?

В.П: Можна виокремити дві групи - українці, які навчаються в Америці, та американці українського походження. Друга група включає в себе як тих, хто тут народився, так і тих, хто приїхав з України, але постійно проживає у США. І ті, і інші братимуть участь у конференції.

Г.А: У чому ви вбачаєте актуальність теми конференції «Незалежність України»?

В.П: Ми хочемо поговорити не лише про питання культури, суспільства та студентського життя в Америці, але і зачепити політичну та економічну ситуацію в Україні.

Студенти з України говоритимуть про проблему визнання українських дипломів у США, а також про те, як навчання у США можна використати для покращення ситуації (політичної, економічної) в Україні.

Встановлення зв’язків між студентами в Україні та США – ще одне питання конференції. Американські українці говоритимуть тут про те, яким чином можна розвинути зв’язки СУСТА зі студентами в Канаді та Європі для того, щоб зробити цю організацію міжнародною.

Окрім того на конференції будуть виступи, присвячені літературі, музиці - тобто всім сферам українського життя. Є також коло питань, які важливі для всіх студентів, – це медичні питання та специфічні питання освіти.

Г.А: Які події в Україні привертають увагу СУСТА?

В.П: Протягом останнього року це - вибори в Україні, діяльність міністра освіти України Дмитра Табачника та президента України Віктора Януковича, яка, на нашу думку, погіршує стан освіти в Україні і відповідно – українських студентів. Відтак, СУСТА проводила протести в Нью-Йорку і Вашингтоні, наші члени підписували петиції, тощо.

Г.А: Якою буде кількість учасників конференції СУСТА?

А.В: Близько 50. Серед них - студенти з Університету Дрексела у Філадельфії, Університету Темпл, Філадельфійського Університету, а також студенти з Нью-Йорку, Чикаго та Канади.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG