Спеціальні потреби

Світовий банк надасть Україні $350 млн позики на економічні реформи


Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 350 мільйонів доларів США в рамках Першої позики на політику розвитку в галузі економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення. Ця позика також допоможе пом’якшити наслідки пандемії COVID-19, йдеться на сайті Світового банку.

Основні реформи, які підтримуються в рамках ППР, включають:

  • зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках;
  • підтримку де-монополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектору;
  • посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

"Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу, та створив додаткове навантаження на державний бюджет", - зазначив Аруп Банерджи, новопризначений Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

"В рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів США на підтримку державного бюджету у скрутні часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовку економіки до відновлення зокрема, суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку", - йдеться у повідомленні.

ППР є частиною посиленої підтримки, яка надається Світовим банком Україні для заходів з подолання наслідків COVID-19 та доповнює додаткове фінансування у 135 мільйонів доларів на проект "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" та 150 мільйонів доларів на проект "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".

У часу приєднання України до Світового банку у 1992 році, допомога Банку склала приблизно 14 мільярдів доларів США в рамках понад 80 проектів та програм, вказано на сайті.

Дивіться також: Як заборона на Huawei позначається на бізнесах в американській глибинці. Відео

Як заборона на Huawei позначається на бізнесах в американській глибинці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG