Спеціальні потреби

Швеція підозрює Росію у підготовці військових операцій проти неї


Представник Служби державної безпеки Швеції Вільгельм Унґе.

Шведські спецслужби побоюються можливих військових операцій Росії проти їхньої країни після посилення шпигунської активності з початку кризи в Україні рік тому.

У своїй щорічній доповіді спецслужби назвали російську шпигунську діяльність найбільшою розвідувальноою загрозою для нейтральної Швеції, яка в минулому році разом з балтійським регіоном стала свідком різкого зростання активізації російської військової авіації і флоту.

«Ми бачимо російські розвідувальні операції в Швеції, і ми не можемо інтерпретувати це інакше як підготовку до військових операцій проти Швеції», – заявив на прес-конференції головний аналітик Служби державної безпеки Швеції Вільгельм Унґе.

У доповіді говориться, що російський військовий шпіонаж у Швеції включає діяльність хакерів, спроби дістати секретне устаткування і спроби вербування агентів.

«Швеція веде перед у деяких галузях військових і цивільних технологій, і це приваблює інтереси Росії», – зазначив Унґе.

«Ми також виявили і запобігли кільком випадкам закупівель технологій, коли, за нашими оцінками, їх планували використовувати не в цивільних цілях, як заявляв російський партнер, а з метою зміцнення російської армії», – додав він.

Стокгольм відзначає активізацію російських спецслужб у цій скандинавській країні, яка не є членом НАТО.

За словами Унґе, третина російських дипломатів, які працюють у Швеції, імовірно, є офіцерами розвідки. У листопаді минулого року Швеція заявила, що має докази незаконної роботи іноземного підводного човна у водах Стокгольмського архіпелагу. Підозри викликали найбільшу військову мобілізацію з часів «холодної війни».

Стривожений зростаючою російською військовою активністю в Балтійському морі, включаючи навчання з відпрацювання бомбардування території Швеції, Стокгольм заявив, що збільшить витрати на оборону і планує активізувати військову співпрацю з Фінляндією, яка, як і Швеція, не входить до НАТО, – додав він.

Незважаючи на діяльність Росії, більшість шведів і далі виступає проти відмови їх країни від традиційної нейтральності і намагання стати членом НАТО. На це вказують результати опитування громадської думки.

XS
SM
MD
LG