Спеціальні потреби

Сирійським конфліктом можуть скористатися терористи - екcперти


Демонстранти залишили сирійське місто Алеппо, яке перебуває під обстрілом з боку урядових сил. До околиць Дамаска, охоплених антиурядовими протестами, прибули оонівські спостерігачі.
Протести розпочались після того, як внаслідок подвійних вибухів у Дамаску загинуло понад 50 людей. Останні криваві інциденти викликають занепокоєння, що ситуація в Сирії може значно погіршитись з приходом туди терористів Аль-Кайди.

«Я думаю, що до конфлікту вже почали долучатися місіонери джихаду, саме вони часто причетні до такого роду атак. А ці останні інциденти мають почерк Аль-Кайди», - каже аналітик Фонду Спадщина Джеймс Філліпс.

Сирійський уряд закликає Раду Безпеки ООН вдатися до дій. Урядовці стверджують, що мають докази, що напади були здійснені терористами, які отримують іноземну підтримку. Дотепер групи, які виступали проти режиму Аль-Ассаду, були націоналістами без певної релігійної приналежності. Сьогодні ситуація швидко змінюється.

«Це означає, що конфлікт загострюється, в гру вступає ціла нова група ісламістів, які мають намір вкрасти цю революцію», - говорить Джеймс Філліпс.

ООН надіслала до Сирії 300 неозброєних спостерігачів, які мали слідкувати за дотриманням умов угоди про припинення вогню, чого так і не сталося.

«Ми дуже співчуваємо тим родинам, які втратили своїх близьких у цьому конфлікті. Насильство повинно припинитися, і саме на цьому ми зосередимо нашу увагу», - запевняє речник ООН Нірадж Сінгх.

Втім, місія ООН поки що виявилась провальною, адже насильство в країні продовжує зростати.

«Ми бачимо, як домовленість про припинення вогню порушують самі опозиціонери, а це дає уряду Ассада привід продовжувати свою тактику – вбивати власний народ», - каже Джеймс Філліпс.

А поступове падіння Сирії в прірву хаосу лише дає простір для дій радикальних угруповань.

XS
SM
MD
LG