Спеціальні потреби

У вівторок у сирійському місті Дараа було чути стрілянину


Танки і солдати на вулиці сирійського міста Дараа

Із сирійського міста Дараа повідомляють про постріли в вогнепальної зброї. Вже другий день поспіль там триває військова облога з метою покласти край протестам, учасники яких вимагають демократичних реформ.

Придушення протестів з використанням танків і військ відбувається без ознак послаблення серед міжнародного обурення з приводу насильства проти демонстрантів. За повідомленням, мешканці міста побоюються виходити із своїх домів. Угруповання захисту прав людини також повідомляють, що сирійські сили затримали десятки людей по всій країні.

Очевидці і активісти руху за права людини кажуть, що в понеділок загинуло щонайменше 20 людей, коли сотні сирійських військовослужбовців і танки прибули до Дараа для придушення заворушень.

Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ закликав Сирію припинити придушення, додаючи, що його країна разом з міжнародними партнерами докладає зусиль для переконання сирійських органів влади, щоб вони шанували основні і загальні права людини.

Також Сполучені Штати осудили насильство проти громадян Сирії, називаючи це «повністю жалюгідним».

Державний департамент США оприлюднив попередження щодо подорожування до Сирії, в якому закликав американських громадян і менш важливий персонал посольства залишити Сирію в час, коли ще доступний комерційний транспорт.

З часу, коли минулого місяця в Сирії розпочалися протести з вимогами демократичних реформ, у результаті їх придушення загинуло понад 350 людей.

XS
SM
MD
LG