Спеціальні потреби

Китай закликає Сирію до прискорення реформ


Протест сирійців проти президентської влади

Китай закликав Сирію до прискорення обіцяних реформ. Тиждень тому Китай, разом з Росією, наклав вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН, яка осуджувала придушення цивільних демонстрантів.

Представник Міністерства закордонних справ КНР зробив цю заяву після того, як минулого тижня президент Росії Дмитро Медведєв закликав президента Сирії Башара Асада, щоб він або запровадив необхідні реформи, або подав у відставку.

Обидві країни наклали вето на проект резолюції, авторами якого були Франція, Великобританія, Німеччина і Португалія. Вето викликало обурення з боку Сполучених Штатів та європейських країн. Не називаючи конкретно будь-яких країн, державний секретар Гілларі Клінтон заявила, що Росія і Китай будуть змушені з’ясувати своє вето «перед сирійським народом».

Тимчасом у понеділок високопоставлений сирійський мусульманський духівник-сунніт застеріг західні країни від військового втручання, погрожуючи відплатними діями, включно із самогубними атаками у США і Європі, якщо його країна опиниться під атакою.

XS
SM
MD
LG