Спеціальні потреби

Опозиція: тимчасово припиніть членство Сирії в Лізі арабських держав


Президент Сирії Башар Асад

Опоненти сирійського президента Башара Асада влаштували в п’ятницю протести по всій країні. Водночас лідери опозиції закликали протестувальників, щоб вони вимагали тимчасового припинення членства Сирії в Лізі арабських держав.

Ліга арабських держав матиме в суботу екстрене засідання в Каїрі для обміркування справи заворушень у Сирії. Воно відбудеться після ймовірного провалу угоди, яка закликала сирійський уряд припинити брутальне придушення опозиції.

На початку цього місяця Сирія повідомила, що вона погодилась на план, який передбачав виведення сил безпеки з вулиць населених пунктів і переговори з опозицією. Проте активісти і очевидці повідомляють про продовження насильства.

Правозахисна організація Вахта прав людини оприлюднила в п’ятницю доповідь, у якій також закликала тимчасово припинити членство Сирії в Лізі арабських держав. Базована в Нью-Йорку правозахисна організація заявила, що сирійські органи влади, можливо, винні у злочинах проти людства з приводу ймовірних тортур і вбивств, зокрема у центрі антиурядових заворушень Гомс.

Сирійська правозахисна організація повідомила, що під час антиурядових заворушень у п’ятницю загинуло щонайменше 13 людей. Активісти також повідомили, що службовці безпеки зайняли позиції на дахах будинків у Дамаску, щоб, за всіма ознаками, знеохотити до протестів.

XS
SM
MD
LG