Спеціальні потреби

Сирійське місто Гомс перебуває під інтенсивним артилерійським обстрілом


За повідомленням сирійських правозахисників, урядові війська продовжують наступ на місто Гомс, яке є одним з центрів опозиційних виступів. Це - через день після того, як верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей заявила, що вето Росії і Китаю на проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо Сирії лише надихнуло президента Башара аль- Асада на нові розправи над опозицією.

У промові на форумі Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, пані Піллей заявила, що масштаби порушень, до яких вдавалися і далі вдаються війська Асада від березня минулого року, вказують на скоєння ними «злочинів проти людства».

Згідно з повідомленнями, з часу розгорнення урядової кампанії бомбардування контрольованих повстанцями районів Гомса, загинуло кількасот людей.

Представник Сирії в ООН Башар Джа’афарі відкинув звинувачення Піллей і знову заявив про право його країни на «захист її громадян» і «придушення тероризму». Він також звинуватив країни-члени ООН у підтримці аль-Кайди і надісланні терористів до Сирії.

Влада Сирії покладає відповідальність за 11-місячні акції протесту проти Асада на «озброєних терористів».

У понеділок посол КНР у Сирії Лі Хуасінь зустрівся з генеральним секретарем Ліги арабських держав Набілом Еларабі для обговорення ситуації в Сирії. Він сказав кореспондентам у Каїрі, що Китай закликає всі сторони негайно припинити насильство.

XS
SM
MD
LG