Спеціальні потреби

Сирійські війська далі атакують позиції повстанців


У Сирії урядові війська у вівторок продовжували атакувати позиції повстанців. Правозахисні групи кажуть, що артилерійський вогонь було чути на вулицях східного міста Дейр аль-Зур, де було вбито 10 людей.

Тим часом у західному місті Гаффа сотні повстанців намагаються відбити періодичні атаки військових гелікоптерів і танків. ООН розцінила застосування гелікоптерів як ескалацію насильства проти сирійців з боку уряду.

У вівторок речник ООН сказала, що міжнародні спостерігачі, які відправилися до Гаффи для контролю за ситуацією уже заявили, що входити туди є надто небезпечним. Сполучені Штати побоюються, що сирійські війська готуються влаштувати у місті бійню і убити чимало цивільних.

Раніше генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун і міжнародний посланець Кофі Аннан закликали владу Сирії допустити спостерігачів в Гаффу.

Міжнародний посланець у Сирії Аннан відзначив у понеділок, що спостерігачі ООН не можуть потрапити до Гаффи. Він висловив стурбованість ситуацією в місті і закликав владу «негайно» їх туди допустити.

Прес-секретар Державного департаменту Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон глибоко занепокоєний повідомленнями, які надходять зі Сирії, що урядові сили «можливо планують» масові вбивства в Гаффі та інших осередках опозиційних сил, включно з містами Дараа, Дейр аль-Зур, Гама та Гомс.
XS
SM
MD
LG