Спеціальні потреби

Експерти ООН з хімічної зброї прибули до передмістя Дамаска


Інспектор ООН (справа) у розмові із сирійським активістом
Група інспекторів ООН прибула до столичного району, де ймовірно була застосована хімічна зброя. Це стало можливим після того, як сирійський уряд погодився на міжнародні вимоги дозволити експертами прибути туди.

Сирійське телебачення показало в понеділок, як солдати супроводжували інспекторів до південно-західного передмістя столиці. Це один з кількох районів під контролем повстанців. Саме там 21 серпня мала статися хімічна атака. Активісти сирійської опозиції заявили, що група експертів ООН відвідала тимчасову лікарню, щоб розмовляти з тими, хто вижив атаку і взяти зразки.

Повстанці і сирійський уряд звинувачують один одного у вбивстві сотень цивільних у результаті хімічної атаки.

Західні країни кажуть, що, на їх думку, відповідальність несуть війська президента президента Башара аль-Асада. Проте лідери Сполучених Штатів, Великобританії і Франції обмірковують питання, до яких дій вдатися. Це збільшує перспективи військового втручання західних країн у сирійський конфлікт, який триває вже два роки.

Проте міністр закордонних справ Росії, провідний союзник аль-Асада, Сергій Лавров заявив, що «західні країни не можуть подати будь-яких доказів, причетності сирійського уряду до ймовірної хімічної атаки.

Виступаючи в понеділок, Лавров звинуватив Захід в «істерії» і попередив, що будь-які військові дії проти Дамаска будуть «серйозним порушенням міжнародного права».
XS
SM
MD
LG