Спеціальні потреби

Звільнені сирійськими повстанцями іранці повертаються на батьківщину


Група 48 іранців, яких тримали сирійські повстанці, згідно з передбаченнями, прибудуть у четвер до Ірану після їх звільнення в рамках обміну в’язнями з урядом президента Башара аль-Асада.

Їх було звільнено в середу за 2130 в’язнів, переважно сирійців, у результаті першого за два роки громадянської війни обміну в’язнями.

Посол Ірану в Сирії Мухамед Різа Шібані привітав колишніх в’язнів обіймами і квітами, коли вони прибули до готелю Шератон у Дамаску.

Сирійські повстанці твердять, що іранці були пов’язані з елітною Революційною гвардією і були затримані, коли виконували «розвідувальні завдання». Тегеран заперечував це, кажучи, що вони були паломниками, які відвідували шиїтські релігійні місця у Сирії.

Також у четвер міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі мав зустріч у Каїрі з головою Ліги арабських держав Набілем ель-Арабі для обміркування кризи в Сирії. Як передбачається, Салегі матиме дальші переговори у цьому питанні з президентом Єгипту Мухаммедом Мурсі та посланником ООН у справах Сирії Лахдаром Брагімі.
XS
SM
MD
LG