Спеціальні потреби

Кофі Аннан шокований кривавою розправою над цивільними у Сирії

  • Голос Америки

За даними опозиції, урядові війська вбили в четвер понад 200 мирних жителів селищі Тремсех, провінції Гама. Проти цивільних були застосовані танки та гелікоптери.

Спеціальний посланець ООН та Ліги арабських держав в Сирії Кофі Аннан шокований повідомленнями про масові вбивства у сирійському селищі Тремсех. Як повідомляють представники опозиції Сирії, у четвер, урядові війська застосували проти цивільних танки та гелікоптерів. За різними даними, від 150 до 220-ти людей загинуло.
Ми чекали 18 місяців. Ви знаєте, щотижня у Сирії гинуть сотні цивільних. Тому Рада Безпеки ООН повинна діяти негайно ...
Державні медіа Сирії спростовують цю інформацію і звинувачують невідомих терористів у нападі на урядові війська. Західні медіа не можуть перевірити, що саме сталося в селищі Тремсех. Доступ до цього регіону для іноземців заборонений.

Голова місії спостереження ООН у Сирії Роберт Муд зміг лише підтвердити, що у четвер у провінції Гама точилися важкі бої:

“З того, що ми побачили, перебуваючи в провінції Гама, можемо підтвердити, що у четвер в районі селища Тремсех були збройні сутички. В них була задіяна бронетехніка та гелікоптери. Місія спостерігачів готова негайно вирушити у селище для перевірки ситуації. Але у нас мають бути гарантії домовленості між сторонами про припинення вогню”.
Уряд аль Асада почав переміщувати зі складів запаси хімічної зброї.
Рада Безпеки ООН розглядає можливість накладення нових санкцій на сирійський уряд, якщо той продовжуватиме застосувати важке озброєння проти цивільних, каже Посол Франції в ООН Джерард Аруд:

«Ми чекали 18 місяців. Ви знаєте, щотижня у Сирії гинуть сотні цивільних. Тому Рада Безпеки повинна діяти негайно».

Росія обіцяє накласти вето на будь-яку резолюцію Ради Безпеки, у якій містяться нові санкції проти Сирії.

Тим часом Асад, схоже, втрачає підтримку в середині власного уряду. Цього тижня посол Сирії в Іраку Наваф Фарес заявив, що залишає посаду в уряді Асада і закликав армію повернути зброю проти президента, який вбиває свій народ. Минулого тижня закордон втік військовий генерал, довголітній друг Асада.

Притулку за кордоном попросили і інші посли, каже Могамед Бассам Імаді, член Національної ради Сирії і колишній посол Сирії у Швеції:

«Я знаю, що 2 сирійські дипломати втекли з країни. Це наш колишній посол у Білорусі та колишній посол в Об‘єднаних Арабських Еміратах. Вони поки не оголосили про свою втечу офіційно, оскільки бояться за свої життя та безпеку членів своїх родин».

У п‘ятницю стало відомо про ще один небезпечний розвиток подій у Сирії. Американські журналісти повідомляють, що уряд аль Асада почав переміщувати зі складів запаси хімічної зброї. Сирія має один з найбільших арсеналів біологічної та хімічної зброї на Близькому Сході. Мета транспортування хімікатів - не відома. Але американські урядовці побоюються, що цей арсенал може потрапити у руки терористів або його буде використано проти цивільного населення.
XS
SM
MD
LG