Спеціальні потреби

Актуально

Спец імпорт - відео техніку для сирійських повстанців привозять з-за кордону

Професія : медіа спонсор революції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
Direct link

Members attend the Loya Jirga in Kabul, Nov. 21, 2013.

Кадри, відзняті сирійськими активістами, є чи не єдиним доказом того, що насправді відбувається в Сирії.

Кожен, хто сьогодні намагається перебратися з Туреччини у Сирію, наражається на смертельну небезпеку. Кордон патрулюють війська армії аль-Асада, і там щохвилини можуть статися сутички між ними та повстанцями. Але 29-ти річний Айман Хаддад готовий ризикувати життям, заради свого народу.

«Я мушу знаходити способи пробратися в країну і зробити щось для людей, яких вбиває аль-Асад. Я не можу принести їм рушницю, але я можу озброїти їх відеокамерою. Сьогодні у Сирії точиться не лише війна автоматів, це також і інформаційна війна, де потрібні сучасні технології», - говорить він.

Аль-Хаддад допомагає сирійській опозиції розповісти про їхню боротьбу закордоном. Під час останньої подорожі у Сирію Хаддад привіз супутникові телефони і комп‘ютери, за допомогою яких бійці Вільної Сирійської Армії можуть передавати відео за межі країни.
Уряд Сирії забороняє іноземним журналістам працювати в країні. Тому повстанці мусять самі дбати про розповсюдження інформації
«Дуже важливо, щоб преса краще слідкувала за подіями в Сирії. Зараз лише з деяких регіонів доходять поодинокі повідомлення» - каже Хаддад.

18-ти річний брат Аль-Хаддада - Абуд також працює з бійцями вільної армії Сирії, знімаючи їхнє життя на передовій. На цьому фото видно поранення, які Абуд отримав під час однієї з сутичок з армією аль-Асада. Аль-Хаддад називає свого брата героєм.

«Сьогодні ми повинні документувати все що трапляється у цій революції. Кожну вбиту дитину, кожну вбиту жінку», – твердить Айман.

Аль-Хаддад вважає, що мусить розповідати світу про свою боротьбу. Повстанці повинні показати ким вони насправді є – непідготовленими цивільними, які взяли в руки зброю, щоб захистити свої родини.

«Я бачив цих мужніх людей. Вони ніколи раніше не тримали в руках зброю і не мають військового досвіду. Але зараз їм доводиться воювати», - розповідає молодий чоловік.

Айман аль-Хаддад також обіцяє не припиняти медіа війну проти режиму аль-Асада.

«Я буду допомагати своєму народу та моїй країні. У мене нема вибору. Вони моя сім‘я», - говорить він.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG