Спеціальні потреби

Питання прийняття сирійських біженців до США і тероризму


Мігранти у південному районі Сербії
Мігранти у південному районі Сербії

Активізація ісламістів у Європі викликала запеклі політичні дебати у Сполучених Штатах. Теракти в Парижі та інших містах швидко стали провідною темою виборчої кампанії та вкотре розділили американське суспільство, цим разом навколо питання сирійських біженців.

Президент Сполучених Штатів не лише доручив посилити заходи безпеки в країні, а й рішучіше заговорив про боротьбу з «Ісламською державою»:

«Ми їх знищимо. Ми відвоюємо захоплені ними території. Ми перекриємо їх фінансування, зліквідуємо їх ватажків, зруйнуємо їх мережу та шляхи забезпечення, і врешті-решт знищимо їх».

Двадцять вісім відсотків американців визначили тероризм одним з найважливіших питань під час поточної кампанії виборів президента. Загроза терактів поступається лише економіці у списку пріоритетів американців. Опитування вказують, що більшість громадян США підтримують посилення авіаударів по об’єктах ісламістів і навіть застосування наземних сил проти «Ісламської держави».

Одночасно, більшість виступає проти планів Обами прийняти тисячі сирійських біженців. Республіканці не забарились скористатися настроями пересічних американців.

Претендент на кандидата в президенти від республіканців Дональд Трамп заявив:

«Якщо я виграю, вони повернуться додому. Ми не можемо їх прийняти, вони повернуться».

Демократи вважають, що відмова прийняти сирійських біженців лише зіграє на руку терористам з «Ісламської держави» та інших угруповань.

Говорить Гіларі Клінтон:

«Ми допоможемо вербувальникам з ІДІЛ та інших організацій, якщо продемонструємо наміри перекрити наші кордони».

Адміністрація запевняє, що перед тим, як потрапити до США, сирійські біженці проходять надзвичайно прискіпливу і довгу перевірку.

Говорить віце-президент Джозеф Байден:

«Зараз біженці чекають від півтора до двох років, поки закінчиться процес перевірки. На відміну від Європи, вони не потрапляють до нас, поки не отримають усіх дозволів. Не забувайте, абсолютна більшість біженців – це жінки, діти, сироти, жертви тортур».

Минулого тижня Палата представників проголосувала за зупинення програми прийняття сирійських біженців, за якою в країну повинно потрапити 10 тисяч людей протягом року, і ще кілька десятків тисяч у наступні роки.

Сенат розгляне це питання на початку грудня. Однак Обама обіцяє накласти вето на будь який документ, що пропонує скасувати програму.

Дивіться також: Обама хоче і далі "стримувати" ІДІЛ

Обама хоче і далі "стримувати" ІДІЛ, хоча еліта США закликає знищити терористів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG