Спеціальні потреби

Турецький прем’єр: сирійський літак перевозив військове обладнання


Туреччина обстоює своє рішення перехопити і змусити приземлитися в Анкарі літак, який у середу прямував до Сирії, кажучи, що він віз амуніцію, призначену для уряду президента Башара аль-Асада.

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що пасажирський літак рейсу Москва-Дамаск перевозив незаконний вантаж, відправлений російською компанія, яка виготовляє військове обладнання та зброю. Ердоган не входив у деталі щодо джерела таких розвідувальних даних, і не назвав російського постачальника амуніції.

Влада Сирії заперечила твердження, що літак перевозив будь-яке військове обладнання. Росія, яка є одним з близьких союзників аль-Асада, зажадала від Туреччини пояснень перехоплення і примусової посадки сирійського літака, кажучи, що пасажири на його борту опинились у небезпеці.

У відповідь, турецька влада заявила, що жодної загрози їхньому життю не було, а винищувачі змусили літак приземлитись, щоб перевірити в аеропорту підозри про незаконний вантаж на борту. У ранніх годинах у четвер, літаку, на борту якого було понад 30 людей, дозволили продовжити політ - після конфіскації вантажу.

Інцидент загострив напруження між Туреччиною і Сирією. Останнім часом, турецькі війська обстрілюють прикордонну сирійську територію у відповідь на обстріли турецьких об’єктів, здійснених сирійською артилерією.

За повідомленням сирійської правозахисної організації Syria Observatory for Human Rights, яка базована у Великобританії, внаслідок збройних сутичок у четвер загинуло 260 сирійців, у тому числі 86 цивільних осіб, 60 повстанців, 13 колишніх урядових солдатів, які перейшли на бік опозиції, та 92 військовослужбовців, лояльних до Асада.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG