Спеціальні потреби

ООН: обидві сторони конфлікту в Сирії безкарно чинять масові вбивства


За повідомленням слідчих ООН, у Сирії тривають грубі порушення прав людини. Вони зазначають, що обидві сторони конфлікту - як урядові сили, так і повстанці – безкарно чинять масові вбивства. Про це у середу заявили в комісії ООН, яка розслідувала порушення прав людини в Сирії.

У доповіді комісії містяться дані про те, що сирійські урядові війська вбивали мирних жителів, бомбардували лікарні. Також зазначається, що озброєні загони опозиції, зокрема, іноземні бійці, які воювали на їхньому боці, страчували полонених, захоплювали заручників, обстрілювали житлові райони міст.

Автори доповіді вказують на обстріли і облоги, тортури, страти і зґвалтування.

У документі йдеться про те, що більшість жертв серед цивільненого населення є наслідком неперебірливих обстрілів, які є головною причиною втечі людей з їхніх домівок до інших частин Сирії та сусідніх країн.

Минулого тижня, Управління ООН з питань біженців повідомило, що з часу спалаху конфлікту у 2010 році Сирію залишило до двох мільйонів людей. Понад чотири мільйони сирійців покинули свої домівки і перебувають у тимчасових притулках та таборах на території країни.

Згідно з даними комісії, як урядові сили, так і сирійські повстанці застосовують тортури.
XS
SM
MD
LG