Спеціальні потреби

Сирійські війська звільнили зайняте ісламістами місто


Сирійські війська відбили стратегічного значення місто неподалік кордону з Ліваном, яке минулого тижня захопили ісламістські повстанці. Сирійські державні ЗМІ повідомили, що урядові війська зайняли у четвер місто Дейр Аттія після того, як вони витіснили з нього екстремістів з угруповань Фронт аль-Нусра та Ісламська держава в Іраку і Леванті.

Дейр Аттія розташоване в районі Каламун, що на північ від Дамаска, на важливій дорозі між Дамаском і центральним містом Гомс.

Повстанці створили в районі Каламун свою базу, до якої надходила для них допомога з території Лівану. Сирійські урядові війська провели двотижневу наступальну операцію, щоб відрізати повстанців від тих шляхів постачання.

Базована у Великобританії організація Syrian Observatory for Human Rights повідомила, що сирійські війська «майже повністю» контролюють Дейр Аттія. Як сказано, під час боїв у місті загинуло п’ятеро лікарів і четверо інших медичних працівників.

З місця подій також повідомляють, що урядові сили продовжують наступальну операцію в напрямку контрольованого повстанцями міста Набек.

Уряд президента Башара аль-Асада намагається посилити свої позиції у дворічній громадянській війні з повстанцями перед запланованою на 22 січня мирною конференцією в Женеві.
XS
SM
MD
LG