Спеціальні потреби

США: екстремісти ІДІЛ здатні друкувати підробки паспортів

  • Голос Америки

Уряд Сполучених Штатів оприлюднив нове попередження про те, що екстремістське угруповання «Ісламська держава», можливо, спроможне виготовляти фальшиві сирійські паспорти, які схожі на дійсні. Це викликає побоювання, що з такими паспортами екстремісти можуть дістатися на Захід.

«Ісламська держава» має доступ до машин, які друкують сирійські паспорти, паспортні бланки і автентичні дані про сирійських громадян. Про це повідомило Агентство США з імміграції і митної служби.

Звіт, частину якого оприлюднило кабельне телебачення CNN, призначений для службовців американських правоохоронних органів, які дедалі більше занепокоєні питанням безпеки на кордонах після недавніх терористичних атак, пов’язаних з «Ісламською державою».

Згідно з повідомленням ABC News, у звіті застерігається «від можливості, що особи із Сирії з паспортами, «виданими» в контрольованих «Ісламською державою» районах, або хто має паспортні бланки, можуть подорожувати до США».

Прес-секретар Державного депаратаменту Джон Кірбі заявив у п’ятницю, що йому відомі ці повідомлення, додаючи, що офіційні особи серйозно ставляться до цієї загрози та що консульські службовці ознайомлені з методами виявляння підроблених документів.

Чимало американських політиків занепокоєні, що екстремісти можуть проникнути до США у групах біженців, які втікають від насильства в Сирії. Вони мають застереження до планів Білого дому прийняти до США 10 тисяч сирійських біженців.

Ці побоювання збільшилися після того, як стало відомо, що щонайменше один із учасників атак минулого місяця в Парижі приникнув до Європи у групі сирійських мігрантів.

Дивіться також: Важливо: Український день у Радбезі ООН

Важливо: Український день у Радбезі ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

XS
SM
MD
LG