Спеціальні потреби

Центр справедливості Тагірі помагає жінкам і дівчатам


Від насилля від рук родичів страждають мільйони жінок у світі. Примусові одруження, вбивства нібито заради честі родини, калічення жіночих статевих органів – це лише кілька прикладів порушення прав жінок.

В американському Конгресі розглядається законопроект, що повинен допомогти жінкам, які втікають від гендерного насильства, одержати притулок у Сполучених Штатах. У Вашингтоні вже діє організація, яка допомагає цим жінкам.

Лейлі Міллер-Муро – жінка з місією. Вона засновниця і виконавчий директор Центру cправедливості Тагірі – благодійної організації, яка з часу свого заснування у 1997 році допомогла понад 10 тисячам жінок і дівчат. Вона говорить:

«Насильство проти жінок – не унікальне для якоїсь однієї релігії, культури чи суспільства. Воно поширене по всьому світі. Воно існує і в Сполучених Штатах».

Один з видів гендерного насильства – ритуальне статеве калічення, себто усунення – частково або повністю – жіночих статевих органів, розповсюджене в країнах Африки.

Серед клієнтів Центру Тагірі є Яї, 36-річна жінка з однієї з країн Західної Африки, яку вона воліє не називати. Над нею провели цю операцію коли вона була ще немовлям.

Яї прибула до Сполучених Штатів 10 років тому, коли її примусово віддали заміж за вихідця з її країни. Вона народила троє доньок, після чого родичі в Африці почали тиснути на неї повернутися додому, щоб її доньки могли пройти ритуал статевого калічення. Але вона не погодилась на це:

«Я вважаю, що мати повинна захищати своїх дітей. Я нізащо не дозволю, щоби мої діти пережили те, що пережила я».

Розлучена і під загрозою депортації, Яї не знала, куди звернутися за допомогою. Подруга розповіла її про Центр справедливості Тагірі. Працівники центру взялися за її справу, знайшли дня неї адвоката і подали документи на притулок.

Яї виграла справу, оскільки довела в суді, що їй загрожує покарання на батьківщині за спробу захистити своїх доньок, а самим дівчатам загрожує статеве калічення.

У Конгресі США тепер розглядається законопроект, покликаний удосконалити закони, які захищають таких жінок, як Яї.

Сама жінка радіє своєму порятунку і закликає інших жінок звертатися за допомогою у разі потреби:

«Всі, хто мене чує – постаньте на свій захист і боріться. Якщо у вас є діти – боріться за них, вони вас потребують».

Після років залякування, Яї нарешті почувається безпечно. А її доньки, яким тепер вісім, шість і чотири роки, щасливі і звикають до життя в Америці.

XS
SM
MD
LG