Спеціальні потреби

У Криму йде боротьба з інакодумством – Мустафа Джемілєв


Мустафа Джемілєв

На Кримському півострові триває боротьба з інакодумством, внаслідок чого безслідно зникли вже вісімнадцять осіб. Про це в Києві 6 жовтня заявив колишній голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

«З початку окупації зникли вісімнадцять кримчан. ФСБ заперечує свою причетність. <...> Для чого це робиться? Це боротьба з інакодумством і тими, хто готовий чинити опір окупаційному режиму. В основному (зниклі - ред.) - це кримські татари з представницького органу Меджлісу», - підкреслив Мустафа Джемілєв під час брифінгу в столиці України.

Він сказав про те, що за останній тиждень у будинках представників кримськотатарського народу було проведено близько сорока несанкціонованих, на його думку, обшуків.

«Формальний привід - пошук зброї та забороненої літератури. Ми цей термін «заборонена література» вже забули і не знали останні чверть століття, а тепер він відроджується: список з більше 2 600 заголовок політичної та релігійної літератури. Цей список ніхто у себе, як довідник не тримає....Кожна більш-менш інтелігентна людина ризикує стати об'єктом обшуку», - підкреслив Мустафа Джемілєв.

Мустафа Джемілєв вважає, що «чутки про тотальну депортацію кримськотатарського народу набувають якісь вже реальні обриси».

«Дуже багато є підозр, що запланований російськими властями так званий перепис населення на території Кримського півострова - теж елемент підготовки, якщо не до тотальної депортації, то, принаймні, значної частини», - сказав Мустафа Джемілєв.

Втім, він навів слова міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, сказані у вересні про те, що Росія не планує депортувати кримських татар.

«Але за кілька місяців до окупації Криму Володимир Путін теж говорив, що якісь претензії Росії до Криму - це абсурд, у Росії жодних територіальних проблем з Україною немає. Правда те, що говорять російські політики, це нічого не означає, а означає прямо протилежне. Тому побоювання є», - підкреслив Мустафа Джемілєв.

Представники Меджлісу, на думку Мустафи Джемілєва, висловлюють занепокоєння спробами кримської влади провести призов в російську армію серед мешканців півострова, зокрема, серед представників кримськотатарської молоді.

«Зараз тотально роздають повістки молодим людям - повістки до російської армії. У тому числі і молодим людям, які не брали російського паспорта і не збираються його брати. А забирати в армію збираються на початку 2015 року. Завдання окупаційних властей, - якщо люди підкоряться і підуть в армію, то - вивести їх за межі Криму - в Мурманськ, або на Кавказ, або ще гірше – відправити воювати проти своєї країни. Розрахунок на те, що молоді люди, а також їхні сім’ї, залишаючись заручниками, покинуть територію Криму», - підкреслив Мустафа Джемілєв.

XS
SM
MD
LG