Спеціальні потреби

У Сан-Франциско поліції заборонили користуватись технологіями розпізнавання обличчя


Камера безпеки в фінансовому районі Сан-Франциско, травень 2019 року

Сан-Франциско стало першим містом США, яке заборонило використання технологій розпізнавання обличчя на місцевому рівні.

Наглядова рада міста прийняла це рішення вісьмома голосами проти одного. Рішення забороняє поліції та урядовим установам використовувати технології з розпізнавання обличчя а також нових технологій слідкування, таких як автоматичні зчитувачі автомобільних номерів.

Заборона не розповсюджується на бізнесменів, приватних осіб та федеральні установи, такі як адміністрація безпеки на транспорті, що здійснює контроль в аеропорту.

Жінка проходить контроль системою розпізнавання обличчя в аеропорту Вашингтона, 2018 рік
Жінка проходить контроль системою розпізнавання обличчя в аеропорту Вашингтона, 2018 рік

Технології розпізнавання обличчя недосконалі і їх використання критикували за те, що жінок та представників різних рас, крім білої, частіше затримували, ніж білих чоловіків.

Ці технології також критикували за можливі зміни, які вони можуть спричинити у житті суспільства. Вудро Герцог та Іван Селінжер, які, відповідно, є професорами права та філософії, минулого року видали спільну публікацію, де твердили, що технологія розпізнавання обличчя є шкідливою для суспільства, пише Vox. "Просто наявність систем розпізнавання обличчя, яка часто є невидимою, шкодить громадянським свободам, бо люди діють інакше, якщо вони підозрюють, що за ними ведеться спостереження", - заявляють вони. Дослідники побоюються, що це зашкодить свободі слова, зібрань та релігії.

Прибічники використання розпізнавання обличчя поліцією стверджують, що технологія може бути корисною у пошуку дітей, які загубились, або осіб похилого віку.

Хоча рішення Сан-Франциско є перемогою для противників технологій розпізнавання обличчя, однак, не варто думати, що американці загалом виступають проти цієї технології, пише CNBC. CLEAR, компанія, що працює в сфері біометричної безпеки зростає дуже швидко і за вісім місяців додала ще мільйон членів.

Компанія вже продає пиво та квитки та спортивні події в Сіетлі. "Ваші відбитки пальців – це Ваш вік та кредитка", - говорить представниця компанії.

Дивіться також: Трамп відвідав Луїзіану, аби представити основні пункти своєї енергетичної політики

Трамп відвідав Луізіану, аби представити основні пункти своєї енергетичної політики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG