Спеціальні потреби

Уряд США попереджає про можливість диверсій на підприємствах

  • Голос Америки

Уряд США попереджає про можливість диверсій на підприємствах

Бюлетень Міністерства національної безпеки США попереджає, що екстремісти можуть спробувати використати внутрішній доступ з метою здійснення диверсій на підприємствах – включно з хімічними та нафтопереробними заводами і атомними електростанціями.

У розповсюдженому цього тижня бюлетені також зазначається, що екстремісти вже влаштовувалися на роботу на ці об’єкти та намагалися завербувати працівників комунальних підприємств.

Утім, прес-секретар міністерства заявив, що його відомство немає достовірних доказів того, що існує негайна загроза диверсій. За його словами, кілька нещодавніх інцидентів вказали на те, що існує небезпека для об’єктів інфраструктури з боку працівників та сторонніх людей, які намагалися зібрати інформацію, що може бути використана з метою підготовки теракту.

Уряд також попередив, що подібний внутрішній доступ може надати аль-Кайді можливість здійснити диверсію на річницю терактів 11-го вересня. Про бажання здійснити атаку в цей день, зокрема, свідчать документи, знайдені в будинку у Пакистані, де мешкав Осама бін Ладен.

Як приклад у бюлетені наводиться справа американця, який нібито був завербований аль-Кайдою та який встиг попрацювати на п’яти АЕС у штаті Пенсільванія, поки його не заарештували у 2010-му році.

XS
SM
MD
LG