Спеціальні потреби

Актуально

Американські експерти про боротьбу з тероризмом

Хвиля вибухів у Росії ще раз підтвердила те, що тероризм став глобальною загрозою – зазначають американські експерти з питань безпеки. Вони закликають уряди країн об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом. Експерти радять посилити роботу розвідки у виявленні і запобіганні нападам, як також закликають краще готуватись до ліквідації наслідків можливих терактів.

Вибухи в метро перетворили звичайний робочий день мешканців російської столиці у нічне жахіття.

Однак деякі експерти з питань безпеки кажуть, що вибухи в Москві є проявами тероризму, який не легко викорінити. Говорить експерт Майкл О’Генлон з Інституту Брукінґса:

«Таке насилля не можна зупинити назавжди і, можливо, нам доведеться з цим жити до кінця нашого життя.

Після хвилі вибухів багато американських та європейських міст посилили заходи безпеки у багатолюдних станціях метро. Однак це лише тимчасове рішення. О’Генлон каже, що у вирішенні проблеми транспортної безпеки слід вжити заходів на далеку перспективу:

«Думаю, нам треба знайти відносно прості, хоча іноді і дещо дорогі, засоби виявлення вибухових пристроїв. Можливо значно більше саперів із собаками у таких людних місцях. І слід залучити більше ресурсів у розвідувальну роботу».

Тероризм – постійна загроза, тому у США рятувальні служби постійно проводять навчання, аби бути краще готовим до надзвичайних ситуацій.

Під час недавнього навчання у столичному Вашингтоні поліцейські та пожежники вчилися надавати допомогу потерпілим унаслідок вибуху в автобусі. Говорить представник Федерального бюро розслідування Ліндсі Ґодвін:

«Важливо щоб ми ділилися досвідом з нашими партнерами у Росії та інших країнах».

Після вибухів у Москві, Мадриді та Лондоні, експерти підкреслюють, що тероризм загрожує будь-якій країні. О’Генлон каже:

«Сьогодні метою глобального тероризму є завдати якнайбільше шкоди і вбити якнайбільше людей, щоб підірвати принципи, за якими живе суспільство».

Однак О’Генлон каже, що попри те, що метою тероризму є домогтися змін у політиці, така тактика не має ефективності:

«Деякі з цих терористичних груп недооцінили того, що Захід і Росія, в даному випадку, виявилися не такими м’якими, як вони думали».

О’Генлон каже, що з часу терактів 11 вересня 2001 року західне суспільство не толерує тероризму. І, сподіваючись на краще, американські міста все ж таки готуються до найгіршого сценарію.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG