Актуально
- Голос Америки
Американські експерти про боротьбу з тероризмом
Хвиля вибухів у Росії ще раз підтвердила те, що тероризм став глобальною загрозою – зазначають американські експерти з питань безпеки. Вони закликають уряди країн об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом. Експерти радять посилити роботу розвідки у виявленні і запобіганні нападам, як також закликають краще готуватись до ліквідації наслідків можливих терактів.
Вибухи в метро перетворили звичайний робочий день мешканців російської столиці у нічне жахіття.
Однак деякі експерти з питань безпеки кажуть, що вибухи в Москві є проявами тероризму, який не легко викорінити. Говорить експерт Майкл О’Генлон з Інституту Брукінґса:
«Таке насилля не можна зупинити назавжди і, можливо, нам доведеться з цим жити до кінця нашого життя.
Після хвилі вибухів багато американських та європейських міст посилили заходи безпеки у багатолюдних станціях метро. Однак це лише тимчасове рішення. О’Генлон каже, що у вирішенні проблеми транспортної безпеки слід вжити заходів на далеку перспективу:
«Думаю, нам треба знайти відносно прості, хоча іноді і дещо дорогі, засоби виявлення вибухових пристроїв. Можливо значно більше саперів із собаками у таких людних місцях. І слід залучити більше ресурсів у розвідувальну роботу».
Тероризм – постійна загроза, тому у США рятувальні служби постійно проводять навчання, аби бути краще готовим до надзвичайних ситуацій.
Під час недавнього навчання у столичному Вашингтоні поліцейські та пожежники вчилися надавати допомогу потерпілим унаслідок вибуху в автобусі. Говорить представник Федерального бюро розслідування Ліндсі Ґодвін:
«Важливо щоб ми ділилися досвідом з нашими партнерами у Росії та інших країнах».
Після вибухів у Москві, Мадриді та Лондоні, експерти підкреслюють, що тероризм загрожує будь-якій країні. О’Генлон каже:
«Сьогодні метою глобального тероризму є завдати якнайбільше шкоди і вбити якнайбільше людей, щоб підірвати принципи, за якими живе суспільство».
Однак О’Генлон каже, що попри те, що метою тероризму є домогтися змін у політиці, така тактика не має ефективності:
«Деякі з цих терористичних груп недооцінили того, що Захід і Росія, в даному випадку, виявилися не такими м’якими, як вони думали».
О’Генлон каже, що з часу терактів 11 вересня 2001 року західне суспільство не толерує тероризму. І, сподіваючись на краще, американські міста все ж таки готуються до найгіршого сценарію.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum