Спеціальні потреби

Актуально

Шлях України до НАТО має бути відкрито, незважаючи на територіальні спори – експерт США

Позитивним результатом цьогорічного саміту НАТО в Брюсселі стала пропозиція НАТО до Скоп’є про початок переговорів стосовно вступу до НАТО. Про це заявив аналітик Atlantic Council Деймон Вілсон, виступаючи на слухання Гельсінської комісії в Вашингтоні на тему "Окупацію Грузії Росією та ерозія світового порядку"

Ми можемо зробити те саме стосовно Грузії та України
Вілсон закликав НАТО надати перспективи членства Україні та Грузії, подібно до рішення стосовно Македонії, прийнятому на брюссельському саміті НАТО

«Ми можемо зробити те саме стосовно Грузії та України», - заявив аналітик, відзначивши стабілізуючий вплив розширення НАТО на прикладі країн Балтії.

Нерішучість НАТО на саміті в Бухаресті 2008 року стосовно надання членства Україні та Грузії відкрила період стагнації у розширенні НАТО. Цим періодом невизначеності скористалась Росія для дестабілізації в регіоні, переконаний аналітик.

Розрахунок Путіна завжди був: "якщо мені дозволити це робити, я це зроблю
Сенатор Бен Кардин

Зі співзвучними ремарками під час слухань виступив і сенатор Бен Кардин. "Розрахунок Путіна завжди був: "якщо мені дозволити це робити, я це зроблю", -заявив сенатор. Серед прикладів такої стратегії Путіна сенатор згадав про вторгнення Росії до Грузії, яке фактично зупинило просування цієї країни на шляху до ЄС та НАТО, введення військ до Молдови, а також анексію Криму і вторгнення на територію сходу України.

Деймон Вілсон закликав виправити помилки Бухарестського саміту 2008 року, коли "консенсус стосовно того, як утримувати Європу цілісною та вільною розпався". На той час, країни-члени НАТО не надали план дій для вступу до НАТО для Грузії та України. Він закликав не сприймати як даність існування нестабільної сірої зони на сході Європи.

"Тепер, через 10 років після саміту і після російського вторгнення до Грузії та України, ми наражаємось на ризик того, що наші слова будуть далекі від реальності", - наголосив Вілсон.

Навіть якщо цинічно віддати Грузію та Україну до сфери впливу Кремля, це не зміцнить стабільність, бо суперечитиме бажанню населення цих країн
Деймон Вілсон

Провокує Росію не розширення НАТО, а невизначеність, переконаний Вілсон.

Поступки Росії з питання розширення НАТО не стануть фактором стабілізації, наголошує Вілсон. "Навіть якщо цинічно віддати Грузію та Україну до сфери впливу Кремля, це не зміцнить стабільність, бо суперечитиме бажанню населення цих країн", - наголосив він.

Саме відсутність гарантій безпеки Грузії і України спонукало Росію до окупації і анексії їх території. "Грузія та Україна роблять більше ніж інші для захисту принципів Альянсу", - наголошує Вілсон. Україна, зокрема, має найбільш перевірені в бою війська, порівняно до будь-якої європейської країни.

Наразі діє правило НАТО стосовно того, що нові члени не можуть приєднатись до Альянсу, якщо мають територіальні суперечки. Це стимулює Росію утримувати окуповані території як довгостроковий запобіжник проти розширення НАТО, відзначив Вілсон.

Під час слухань, Люк Коффі з аналітичного центру Heritage Foundation запропонував для Грузії варіант членства в НАТО, який би враховував наявність територіальної суперечки. Зокрема, членство в НАТО може включати поширення дії статті 5 про гарантії безпеки на територію Грузії, де немає територіальних суперечок, пропонує Коффі.

Дивіться також: Підсумки переговорів Трампа і Путіна - подробиці від кореспондента у Гельсінкі

Підсумки переговорів Трампа і Путіна - подробиці від кореспондента у Гельсінкі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG