Спеціальні потреби

Потужний американський комплекс ПРО прибуває до Східної Європи


Комплекс THAAD

THAAD, пересувний наземний протиракетний комплекс для висотного атмосферного перехоплення ракет середньої дальності, цього літа прибуде до Румунії. Про це йдеться в заяві від 11 квітня, виданій Командуванням силами США в Європі.

Раніше комплекс THAAD було розташовано в Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході, пише оборонне видання Defense News.

Метою розташування комплексу в Румунії стане «підтримка протиракетної оборони НАТО», йдеться в заяві. Командування США заявило, що THAAD не додасть атакувальних спроможностей, а є спрямованим на те, щоб посилити можливості для «стримування подальшого конфлікту а також оборони себе та союзників НАТО, якщо стримування не спрацює».

З часу російської незаконної анексії Криму, НАТО посилило захист Європи, запровадивши програму Європейського пофазового адаптивного підходу (ЕРАА). До цієї систем захисту входить радар AN/TPY-2, розташований в Туреччині і дві системи Aegis – у Румунії та Польщі. Побудова останньої відбувається з затримками і її запуск очікується в 2020 році, зауважує видання.

Дивіться також: Чому Володимир Зеленський має взяти участь у дебатах - думка американських експертів

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG