Спеціальні потреби

Актуально

Тіллерсон гостро засудив агресію Росії в Україні, санкції з Москви США не зніматимуть

Рекс Тіллерсон і Павло Клімкін у Брюсселі на засіданні Комісії НАТО-Україна

У Брюсселі проходило засідання Комісії Україна-НАТО. Держсекретар США Рекс Тіллерсон виступив з гострим осудом поведінки Росії щодо України

США обіцяють не знімати санкцій щодо Росії, і закликають Україну посилити боротьбу з корупцію, захистити антикорупційні агенції та подвоїти зусилля із запровадження реформ

Про це у п’ятницю заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон у Брюсселі під час засідання Комісії Україна-НАТО.

Держсекретар заявив, що санкції США щодо Росії залишатимуться в силі допоки Москва не змінить поведінку, через яку їх було запроваджено. Він поклав відповідальність за виконання Мінських угод на Москву. Тіллерсон закликав Росію вплинути на сепаратистів, щоб зупинити насильство у Східній Україні, покінчити з атаками на спостерігачів ОБСЄ та дозволити міжнародним мопіторинговим місіям виконувати їхню роботу.

Санкції щодо Криму залишатимуться в силі, допоки Росія не поверне Україні контроль над півостром
Рекс Тіллерсон

Вперше Рекс Тіллерсон в якості держсекретаря США зазвучав настільки жорстко щодо Росії. «Москва має зрозуміти», сказав він, «що нема причин для виконання політичних аспектів Мінських угод, допоки не буде помітним покращення ситуації щодо безпеки у Східній Україні».

Тіллерсон заевнив, що «санкції щодо Криму залишатимуться в силі, допоки Росія не поверне Україні контроль над півостром».

За словами держсекретаря, «навіть перед лицем агресії з боку Росії, Україна досягла чимало успіху у внутрішній політиці. Ми вітаємо недавні реформи, включаючи зусилля щодо боротьби з корупцією і запровадження необхідних реформ для задоволення умов МВФ».

Навіть перед лицем агресії з боку Росії, Україна досягла чимало успіху у внутрішній політиці
Рекс Тіллерсон

Проте, Тіллерсон закликав український уряд подвоїти зусилля із запровадження реформ, зокрема викорінити корупцію, збільшити прозорість судової системи, посилити роботу банківського сектору, а також провести реформу управління і приватизації державних підприємств.

Рекс Тіллерсон заявив про необхідність подальшої підтримки Україну на шляху реформ.

«Немає сенсу Україні боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу корупції. Антикорупційні інституції треба підтримувати, захищати та забезпечувати ресурсами», - завив Рекс Тіллерсон.

Немає сенсу Україні боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу корупції
Рекс Тіллерсон

Він заявив, що Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати Україну в цих зусиллях. Держсекретар нагадав, що з початком кризи, США виділили більше $600 млн допомоги Україні в сфері безпеки.

«Російська аресія в Україні продовжується. Це засідання явно свідчить про політичну підтримку України з боку НАТО», - заявив Рекс Тіллерсон. Він закликав союзників зберігати єдність щодо санкцій проти Росії, і фінансово підтримати фонди в рамках Україна-НАТО.

«Ми стоятимемо разом з Україною у той час, як вона захищатиме свою суверенну територію, зміцнюватиме свою економіку і продовжуватиме реформи. Як наголосив президент Трамп, кожна країна має право визначати своє власне майбутнє, і ми повинні допомогти українському народові забезпечити це священне його право», - заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон на засіданні у Брюсселі Комісії Україна-НАТО.

Дивіться також: Сенат: Володимир Путін особисто ініціював кампанію, націлену на підрив наших виборів

Сенат: Володимир Путін особисто ініціював кампанію, націлену на підрив наших виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КҐБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КҐБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG