Спеціальні потреби

Джефферсон був і президентом, і фермером-городником


Монтічелло – це музей-садиба третього американського президента Томаса Джефферсона, улюбленим хобі якого було садівництво.

Відвідувачі маєтку Томаса Джефферсона часто дивуються, дізнаючись про те, що третій американський президент був заповзятим садівником і городником.

Екскурсовод говорить:

«Джефферсон був фермером, науковцем, ландшафтним дизайнером. Він доклав багато зусиль для розвитку сільського господарства».

Джефферсон успадкував цю землю в молодому віці і майже негайно розпочав там будівництво своєї резиденції. Проект і план будинку, як також квітники, фруктовий сад і виноградники, він розробив сам.

В обов’язки Пітера Гетча входить догляд за трьохсотметровим городом, який започаткував президент. Він каже:

«Це було щось на зразок лабораторії для Томаса Джефферсона. Сюди привозилися нові й незвичні рослини з усього світу. Джефферсон особисто задокументував висадження трьохсот сортів овочів і 170 сортів фруктів».

Свої спостереження про насіння, яке він колекціонував, Джефферсон записував у спеціальну книгу. Ці нотатки робилися з 1766 до 1824 роки, каже Пітер Гетч:

«Що Джефферсон робив, він садив усі ці рослини, що прибували з тропіків Америки чи Африки. Цікаво, чи є людина, яка вирощувала б стільки різних речей в одному місці до того як це став робити Джефферсон у Монтічелло».

Пітер Гатч бачить своє завдання в тому, щоб зберегти спадщину президента і водночас поповнити цю унікальну колекцію:

«Моя робота полягає у тому, щоби знайти старий сорт городини, той самий вид, який вирощував Джефферсон, але посадити його так, щоби люди могли побачити важливий аспект світогляду Джефферсона, його садівничу точку зору».

Подружжя з Денвера каже, що у Монтічелло відкрили для себе багато цікавого про Томаса Джефферсона:

«Я чітко уявляю його тут. Він був дуже скрупульозний і методичний, навіть коли експериментував».

«Думаю, він знав щось, задовго до нас», – додає її чоловік.

«Не сумніваюсь, що ми можемо чомусь навчитися з його спадщини. А городникам скажу, що це досить поважний город. Він, виглядає, знав що робить», – підкреслює жінка.

Головна порада Джефферсона, кажуть у музеї-садибі – не боятися і експериментувати, як це робив сам пан Президент.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG