Спеціальні потреби

Три чверті українців хочуть, щоб багатії давали більше грошей податковій - результати опитування


74 відсотки українців вважають, що ті, хто можуть дозволити собі дорогі авто, чи яхти повинні сплачувати спеціальний податок. Такими є результати он-лайн опитування Української служби Голосу Америки. Водночас у коментарях, українці висловлюють сумнів, що податок, який Кабмін називає "інструментом вирівнювання соціальної нерівності" не обернеться проти них самих.

На початку тижня ми запитали наших глядачів, Чи підтримують вони запровадження податку на розкіш?

Ідея запровадити такий податок голосно залунала в Україні із наближенням виборів. Цим податком урядовці пропонують обкласти великі квартири і будинки, а також автівки з великим об’ємом двигуна.

У Кабміні податок на багатство називають інструментом скорочення дефіциту бюджету та вирівнювання майнової і соціальної нерівності. Іншим здається, що податок не торкнеться найбагатших верств населення.

В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяли участь 778 осіб. Їх голоси розподілились наступним чином:

Так - 74%

Ні - 19%

Не знаю - 6%

Про щирість авторів ідеї запровадити податок на розкіш в Україні говорили і на сторінці Голосу Америки на сайті Facebook, а також у мережі мікроблогів Twitter.

Наприклад, Олександр Портнов з Таліну вважає, що податок на розкіш "стане ще одною маніпулятивною технологією перед виборами". А користувачка Facebook Зоя Стадник, хоч і свахлює ідею оподатковувати розкоші, переконана, що "механізм визначення поняття "розкіш" буде вироблятися протягомі багатьох років". На її думку, в теперішніх умовах "це просто гвалт на пустому місці".

Деякі користувачі соціальних мереж не приховують обурення соціальною нерівністю, яка існує в Україні, хоча і не висловлюються ні за, ні проти ідеї "податку на розкіш".

Інші вважають, що перелік необхідних Україні законів не обмежується податком на розкіш.

Нагадуємо, що ваші коментарі висловлені на Facebook чи Twitter сторінках Української служби Голосу Америки, можуть бути процитовані в ефірі Час-Time у неділю.

XS
SM
MD
LG