Спеціальні потреби

Думки українців про особисте голосування у Верховній Раді


Після ухвалення Верховною Радою наприкінці минулого тижня пенсійної реформи в Україні знову заговорили про легітимність способу голосування депутатами один за одного. Опозиція підрахувала, що на момент голосування в залі парламенту знаходилося менше 150 депутатів. Багато з них голосували картками своїх колег, що забороняє Конституція. Лише завдяки такому очевидному порушенню суперечливий закон вдалося ухвалити.

Опозиційні партії називають голосування чужими картками фальсифікацією і вказують, що така практика стала в українському парламенті скоріше правилом, ніж винятком. Вони не виключають, що звернуться до Конституційного суду з вимогою скасувати «пенсійний» закон. Водночас у більшості не збираються відмовлятися від голосування депутатами один за одного, адже в протилежному випадку роботу парламенту буде паралізовано через відсутність кворуму.

У нашій традиційній рубриці «Тема тижня» ми поцікавилися, чи підтримуєте Ви вимогу опозції про винятково особисте голосування депутатів у Верховній Раді?

Результати опитування:
так - 96%
ні - 2%
не знаю - 2%.

А ось що з цього приводу думають українці на вулицях столиці:

XS
SM
MD
LG