Спеціальні потреби

Актуально

Торговельний баланс США погіршився, попри намагання Трампа зменшити розрив у торгівлі

В 2018 році в США зареєстровано рекордний дефіцит торгівлі товарами – 891 мільярд доларів в 2018, свідчать дані Міністерства торгівлі США. Тобто, США придбали практично на 900 мільярдів доларів більше товарів з-за кордону, ніж продали покупцям з інших країн. В 2018 році дефіцит торгівлі товарами та послугами в США склав 621 мільярд доларів – найвищий показник за десять років. США, як правило, мають суттєвий профіцит у торгівлі послугами, що включають витрати іноземних туристів, студентів, плату за фінансові послуга та інше.

В рамках своєї політики "Америка понад усе" президент Трамп оголошував про подолання розриву в торгівлі, який, на його думку, позбавляє США робочих місць і сприяє виведенню багатств від американців на користь іноземців.

Незважаючи, на запровадження митних тарифів на поставки імпортних товарів з Китаю, все ж імпортні поставки зростали випереджаючи зростання експорту.

Економісти зазначають, що високий курс долара сприяв здешевленню імпорту і робив експорт порівняно дорожчим і, що мита не здатні змінити цю ситуацію.

"Макроекономіка переважить. Не можна її позбутись тарифами", - говорить Вільйм Рейнш, колишній посадовець Міністерства торгівлі США а зараз дослідник аналітичного центру CSIS в коментарі The Washington Post.

Спад економіки може ефективно зменшити дефіцит торгівлі, однак, це не бажаний розвиток подій. "Якщо хочете зменшити дефіцит торгівлі – отримуйте рецеcію", - зауважує Рейнш.

Дивіться також: ​Чим нове розслідування проти Трампа відрізняється від попередніх? Відео

Чим нове розслідування проти Трампа відрізняється від попередніх? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Всі новини дня

Антикорупційні зусилля під час повномасштабної війни: інтерв’ю з очільником «Прозорро. Продажі» Олексієм Соболєвим. Відео

Про антикорупційні зусилля в Україні протягом повномасштабної війни розповів Олексій Соболєв, очільник «Прозорро. Продажі». Наразі він прибув до США на міжнародну антикорупційну конференцію.

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Більше

XS
SM
MD
LG