Спеціальні потреби

Актуально

У США триває боротьба з токсинами

У наш час значна частина побутових речей зроблена з пластмаси. Користуючись цим зручним у побуті досягнення науки, ми не завжди задумаємося над хімічним складом пластмасових речей та їх впливом на наше здоров’я.

Як і більшість дітей цього віку, восьмимісячний Лев усе тягне до рота. Лев ще надто маленький, аби знати, що багато речей, які він гризе, чи навіть повітря, яким він дихає вдома, можуть містити небезпечний для його здоров’я рівень токсинів.

Рейчел Ґібсон – матір Лева і менеджер міжнародної організації, що проводить серед населення освітню кампанію про полімери.

Рейчел стурбована додаванням хімічних речовин, як наприклад фталатів, до дитячих іграшок, косметики чи вінілової підлоги. У США заборонили вміст трьох видів фталатів у дитячих іграшках. Деякі науковці вважають, що ці хімікати руйнують ендокринну систему, спричиняють рак чи шкодять репродуктивній системі.

Рейчел каже, що за великим рахунком мова йде про довгострокові наслідки.

Річард Денісон з Фонду захисту довкілля наголошує на шкідливій дії хімікатів на розвиток дітей:

«Ми знаємо, що ці хімічні речовини можуть порушити розвиток дитини. Немовлята з’являються на цьому світі, відчуваючи з першого дня тягар впливу хімічних речовин, що вони успадкували від своїх матерів».

Однак асоціація іграшкової індустрії не бачить підстав для хвилювання. Представник Асоціації іграшкової індустрії Стейсі Лейснер каже:

«У нас дуже суворі правила перевірки іграшок, що продаються у США, не залежно від місця їх виробництва. Ми впевнені, що іграшки сьогодні безпечніші ніж будь-коли раніше».

34 роки тому у США почали регулювати хімічні речовини, але з цього часу понад 80 тисяч нових хімікатів з’явилося на ринку. У Міністерстві охорони довкілля кажуть, що можуть відстежувати лише незначну їх кількість.

Нещодавно одна громадська організація провела аналіз тисячі зразків підлоги і двох тисячі шпалер, в яких виявився високий рівень токсичних речовин, особливо свинцю і фталатів. Небезпечні токсини також знайшли у матрацах і меблях.

Сьогодні у США на кожну людину щодня припадає майже 115 кілограмів хімікатів. Це, каже Річард Денісон, немов ходити з наплічником, який важить 115 кілограмів, і поповнювати його кожен день.

І хоча у США існує заборона на використання певних видів фталатів, вони, за словами Денісона, уже завдали значної шкоди здоров’ю людей:

«Кожен з нас має досить великий вміст цих речових в нашому організмі. Адже вони залишаються у землі, їжі і воді навіть десятки років після їх заборони».

Виглядає, що американські законодавці готові поновити боротьбу з токсинами. Однак ця боротьба може бути довгою і важкою, попереджають експерти.
Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG