Спеціальні потреби

Трамп скасував закордонну поїздку свого критика у Конгресі США


Спілкер Палати представників Конгресу США, Ненсі Пелосі
Звісно ж, якщо ви хочете полетіти власним коштом, то маєте таке право
Трамп до Ненсі Пелосі

Президент США Дональд Трамп повідомив речницю Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі про скасування її запланованої раніше робочої поїздки до Брюсселю, Єгипту та Афганістану. У листі до Пелосі, який оприлюднила у Twitter речинця Білого дому, Трамп навав заплановані міжнародні візити "PR-заходом".

Раніше Ненсі Пелосі закликала президента Трампа перенести на інший строк щорічну промову в Конгресі "Стан держави". Виголошення президентської промови "Стан держави" на тепер заплановане на 29 січня. Пелосі запропонувала Трампу дочекатись відкриття повноцінної роботи уряду.

"На жаль, через міркування безпеки і якщо уряд не відкриє свою роботу повною мірою цього тижня, я пропоную працювати разом над визначенням іншої відповідної дати після того, як уряд відкриє роботу для цієї промови, а також розглянути можливість надати текст промови "Стан держави" в письмовому вигляді до Конгресу 29 січня", - йшлося у листі Пелосі до Трампа.

У відповідь президент США заявив, звертаючись до спікера Палати представників, що її міжнародні зустрічі "буде перенесено на інший час після завершення шатдауну".

Суперечка між Трампом та Демократичною партією США з приводу побудови стіни на кордоні між США та Мексикою є провідною причиною часткового припинення роботи уряду США, що триває вже кілька тижнів. Пелосі різко заявила, що демократи за жодних умов не будуть голосувати за проект урядового бюджету, який включає видатки на побудову муру, а натомість президент США повідомив, що не підтримає бюджет, який не включає коштів на прикордонний мур.

Нетерпляче чекаю зустрічі з вами, а із ще більшим нетрпінням я очікую, що наш небезпечний підвенний кордон отримає увагу, фінансування та безпеку, яких так конче потребує

"Я переконаний, що ви погодитеся із дореченістю перенесення цього PR-заходу. Я також вважаю, що у цей час вам варто було би перебувати у Вашингтоні та вести переговори зі мною, приєднатись до руху за посилення безпеки кордону, щоб покінчити із частковим закриттям уряду", - йдеться у листі президента США.

Трамп лишив за політичним противником право із власної кишені оплатити державний візит.

"Звісно ж, якщо ви хочете полетіти власним коштом, то маєте таке право. Нетерпляче чекаю зустрічі з вами, а із ще більшим нетрпінням я очікую, що наш небезпечний південний кордон отримає увагу, фінансування та безпеку, яких так конче потребує".

У відповідь на заяву президента у Демократичній партії звинуватили його у дріб'язковості.

Дивіться також: Які ризики постануть перед Великобританією, якщо Брекзит станеться без угоди?

Які ризики постануть перед Великобританією, якщо Брекзит станеться без угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG