Спеціальні потреби

Адміністрація Трампа хоче «просування вперед» у відносинах з Росією


За словами співробітників адміністрації, президент прагне налагодити співпрацю з Росією щодо КНДР, Сирії та ІрануПредставники адміністрації США виступають на захист рішення президента Трампа прийняти запевнення російського президента Володимира Путіна, який наполягає на тому, що його країна не намагалася втручатися в президентські вибори 2016 року. Помічники Трампа підкреслили, що президент довіряє висновкам американської розвідки в питанні про російське втручання в американську політику.

Минулими вихідними Трамп і Путін провели неформальну зустріч за лаштунками саміту АТЕС у В'єтнамі. На прес-конференції в суботу Трамп сказав, що вірить висновкам американської розвідки про те, що Росія спробувала вплинути на результат виборів в США, а також заявив, що пора переключити увагу на більш важливі питання.

«Мені здається, дружній настрій Росії замість вічної боротьби з нею - актив, а не пасив для всього світу і для нашої країни, - сказав президент.

За словами Трампа, його попередник Барак Обама і держсекретар Гілларі Клінтон намагалися провести «перезавантаження» відносин з Росією, проте не досягли успіху в цьому. Представники адміністрації в недільних інтерв'ю підкреслили, що Трамп хоче співпрацювати з Росією у вирішенні міжнародних проблем.

«Дійсно, пора залишити цю тему позаду. Я думаю, президент був зосереджений на важливих питаннях, таких як КНДР і Сирія, де нам потрібно знаходити спільну мову з Росією і мати спільні цілі, і саме це зараз дійсно важливо», - зазначив міністр фінансів Стівен Мнучин.

За словами представників адміністрації, азійське турне президента присвячено, в першу чергу, світовій безпеці та боротьбі з тероризмом.

«Ця людина (президент Трамп) займає свою посаду 9 або 10 місяців. Попередня адміністрація залишила йому у спадок бардак: Північну Корею з ядерною зброєю, угоду з Іраном, безліч гарячих точок по всьому світу. І він намагається поліпшити становище - і коли працює тут, в своєму кабінеті, і під час цих поїздок по світу», - заявила радник президента Келліенн Конвей.

Однак колишній директор ЦРУ Джон Бреннан і колишній директор Національної розвідки Джеймс Клеппер в неділю заявили CNN, що президент Трамп дозволяє російському і китайському лідерам маніпулювати собою, і що для безпеки США було б згубно вважати, що Росія буде діяти в інтересах решти світу.

В аналогічному ключі висловився і високопоставлений сенатор-республіканець Джон Маккейн, в суботу розкритикував Трампа за спробу налагодити співпрацю з Путіним в сирійському питанні. За словами Маккейна, Москва - головна перешкода на шляху до політичного вирішення сирійської проблеми, оскільки вона підтримує діючий «кровожерливий» режим.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG