Спеціальні потреби

Актуально

Єдина надія Трампа на перемогу над Байденом може зберігатись у скасуванні складного процесу затвердження результатів виборів

Кампанія президента Трампа програла кілька судових позовів щодо оскарження результатів виборів на окремих дільницях у США.

Після того, як більшість американських ЗМІ спрогнозували перемогу демократа Джо Байдена на президентських виборах, кампанія Трампа та їхні союзники-республіканці активізували зусилля, щоб не дозволити представникам місцевих влад затвердити результати виборів у ключових штатах, які вони ставлять під сумнів.

Через суди кампанія Трампа намагається зупинити процес затвердження результатів виборів. Таким чином вони підштовхують законодавчі органи у місцевих радах окремих штатів, де більшість мають республіканці, щоб вони оголосили перемогу Дональда Трампа. Хоча за підрахунками юридичних та політичних експертів, Дональд Трамп програв за кількістю голосів по країні та за кількістю голосів Колегії вибірників.

На президентських виборах у США перемагає кандидат, який отримав 270 або більше голосів Колегії вибірників, де нараховується 538 членів. Кожен штат, залежно від кількості населення, має свою кількість вибірників. Кандидат, який переміг у штаті, забирає собі всі голоси вибірників. (У кількох штатах є виключення з правил, де вибірників можна розділити між кандидатами).

Так, у штаті Мічиган за Байдена проголосували на понад 150 тисяч людей більше, і він забирає у свій кошик голоси всіх 16-ти вибірників штату.

Після остаточного підрахунку голосів законодавчі органи місцевого самоврядування у кожному штаті мають затвердити результати виборів.

Напередодні, у п'ятницю 20 листопада, президент зустрівся із лідерами Республіканської партії у Мічигані. Як вважають оглядачі, Дональд Трамп обговорював з ними способи, як можна змінити результат голосування, щоб призначені ними вибірники віддали голоси за Дональда Трампа.

У США немає закону, який би зобов'язував членів Колегії вибірників проголосувати за того ж кандидата, якого обрали мешканці штату під час загальних виборів. Про це йдеться на сайті Національного архіву США.

"Коли ти голосуєш за кандидата на президента, ти насправді не обираєш президента. Ти своїм голосом повідомляєш штату, як йому голосувати на зборах Колегії вибірників. Штати користуються результатами загальних виборів, щоб призначити електоральних вибірників. Політична партія, від якої переміг кандидат у штаті, обирає людей, які будуть вибірниками на зборах Колегії вибірників", - йдеться на сайті архіву.

Законодавці з Мічигану після зустрічі з президентом у Білому домі оприлюднили спільну заяву:

"Ми не маємо ніякої інформації, яка могла б змінити результати виборів у Мічигані. Як законодавчі лідери ми будемо дотримуватись закону і нормального процесу щодо призначення вибірників Мічигану, як ми і заявляли впродовж цієї виборчої кампанії”, - йдеться у заяві.

“Кандидат, який отримає найбільше голосів вибірників, переможе і отримає всі електрональні голоси Мічигану”, - йдеться у заяві.

Лідер більшості сенату Мічигану Майк Ширкі (Mike Shirkey - англ.), який брав участь у зустрічі з президентом, раніше заявляв, що законодавці не будуть віддавати 16 голосів Трампу.

Кампанія Трампа вимагала перерахунку голосів у низці ключових штатів, де переміг Джо Байден: в Арізоні, Джорджії, Мічигані, Неваді, Пенсильванії і Вісконсині.

Шість з цих штатів мають затвердити результати виборів впродовж наступних 11 днів. У п'ятницю результати вже затвердив штат Джорджія, засвідчивши перемогу Джо Байдена.

Вибірники усіх штатів мають затвердити результати голосування членів Колегії вибірників до 8 грудня. Потім 14 грудня вибірники зустрічаються у своїх штатах, щоб формально віддати голос за кандидата, який переміг у штаті.

Як затверджують результати виборів

США мають найбільш децентралізовану систему адміністрування виборів серед розвинених країн. Кожен із 50-ти штатів дотримується власної системи систематизації голосів та затвердження результатів виборів.

Після того, як люди проголосували, їхні голоси спочатку підраховують (canvass - англ.), потім затверджують на рівні міста або округу (country - англ. позначає адміністративний округ у США, і часто перекладається, як графство). Після цього засвідчені голоси надсилають до спеціально встановлених органів на рівні штату - це може бути рада зі збору голосів чи комісія для затвердження голосів. Переможця виборів у штаті затверджує секретар штату або губернатор (залежно від штату).

“Саме затвердження забезпечує необхідні повноваження для прийняття присяги новообраних посадовців”, - відповідно до Національної Конференції законодавчих зібрань штатів (NCSL).

Лічильні комісії, які зазвичай лишались в тіні виборів, цього року опинились у центрі уваги. Після того як республіканці подали судові позови, намагаючись зупинити затвердження результатів. У Мічигані лічильна комісія в окрузі Уейн (одий з найбільш густонаселених округів), яка складається з чотирьох людей, перед тим як затвердити результати виборів розділилась за партійною приналежністю членів. Лічильна комісія штату Мічиган також розділена за партійною приналежністю.

Кінцеві терміни засвідчення голосів

Більшість штатів вже затвердили або перебувають у процесі затвердження результатів. У 33 штатах, зокрема в Джорджії, Неваді, Пенсильванії, Вісконсині, округи зобов'язані засвідчити результати впродовж двох тижнів після виборів.

У 13-ти штатах, зокрема в Аризоні та Мічигані, ради округів мають засвідчити результати впродовж трьох тижнів після голосування.

Решта 4 штати, серед них Каліфорнія, дають округам термін до чотирьох тижнів на затвердження голосів.

Залежно від штату, процес затвердження може тривати від одного до кількох днів, відразу після затвердження на рівні округів.

Затвердження голосів на рівні штату - хоча й важливий крок, але це є швидше формальністю у випадку, коли результати виборів очевидні.

До прикладу, у Флориді, де Трамп переміг з перевагою у 371,686 голосів, секретар штату та комісія зі збирання голосів затвердили результати за 30 секунд по телефону. Про це повідомив місцевий телеканал WTSP.

У Мічигані рада на рівні округів затвердила результати у середу, а рада зі збирання голосів на рівні штату має зібратись наступного понеділка, щоб засвідчити результати.

За законами штату Мічиган, формально оголошує затверджені результати виборів губернатор.

У Пенсильванії ради на рівні округів мають затвердити результати виборів до понеділка і передати їх в офіс секретаря штату. Штат не має встановленого терміну для оголошення результатів.

Невада та Вісконсин до 1 грудня мають оголосити свої результати.

У Вісконсині клерки округів до неділі мають затвердити результати і передати їх в електоральні комісії штату.

У Неваді секретар штату повинен надати результати у верховний суд штату до 1 грудня, перед тим як губернатор формально затвердить результати.

Оскарження результатів

Навіть після того, як результати виборів затверджені і оголошені, кандидати, які програли вибори, можуть оскаржити їх результати в суді. Деякі штати мають встановлені терміни, коли можна ініціювати такі позови.

В Арізоні та Джорджії, на приклад, кандидат, який програє, має 5 днів після засвідчення результатів, щоб оскаржити вибори. Тоді як в Неваді можна оскаржити результати виборів впродовж 5 днів після перерахунку голосів.

Кінцевий термін “Безпечна гавань”

Це кінцевий термін, до якого штати повинні вирішити всі суперечки щодо виборів і призначити вибірників. Цього року ця дата припадає на 8 грудня, за тиждень до важливої зустрічі членів Колегії вибірників.

"Після цієї дати штати не можуть змінювати закони, що стосуються обрання вибірників", - розповіла Кімберлі Веле, професорка правознавства в Університеті Балтимору і авторка книжки “Все, що ви маєте знати про голосування і чому”.

“Це кінцевий термін, коли штат може зустрітися і вирішити передати голоси вибірників Трампу. Це теоретично, якщо не буде легітимного підрахунку”, - сказала Веле.

“У штатах, де губернатором є демократ, питанням буде чи законодавці-республіканці зможуть домогтись результатів без підпису губернатора”, - додала професорка.

Зак Сміт, співробітник консервативного аналітичного центру Heritage Foundation, додає, що кандидат може отримати більшість голосів електрорального коледжу і перемогти на виборах, навіть якщо штат не затвердить результати виборів.

“Якщо штат не затвердить результатів виборів і в результаті кандидат не отримає більшість голосів Колегії вибірників, необхідну для перемоги, очевидно, тоді це буде серйознішою ситуацією”, - сказав Сміт.

Зустріч вибірників

Хоча американці обирали президента на виборах 3 листопада, найважливіше голосування цієї кампанії відбудеться 14 грудня. У цей день, всі 538 вибірників зустрінуться у столицях своїх штатів, щоб віддати свої голоси за новообраного президента. Щоб бути обраним, кандидат повинен отримати принаймні 270 голосів. Наразі, за попередніми даними, Байден заручився підтримкою 306 голосів вибірників, тоді як Трамп має 232 голоси.

Вибірники обіцяють голосувати за того, хто переміг у штаті 3-го листопада. У деяких штатах передбачене покарання, якщо вони цього не зроблять.

Спільна сесія Конгресу

6-го січня обидві палати Конгресу зустрінуться, щоб підрахувати і затвердити електоральні голоси. Це остаточний крок у процесі американських виборів президента.

Через 14 днів після цього відбувається інавгурація нового президента. Повноваження нового глави держави набувають чинності опівдні 20 січня.

Дивіться також: Українці Каліфорнії готують подарунки для дітей загиблих воїнів АТО

Українці Каліфорнії готують подарунки для дітей загиблих воїнів АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Всі новини дня

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Американська баскетболістка просить президента США звільнити її з російської тюрми

Зірку WNBA та дворазову золоту медалістку Олімпійських ігор Бріттні Ґрінер супроводжують до зали суду на слухання в Хімках неподалік від Москви, Росія, понеділок, 27 червня 2022 р.

У понеділок, 4 липня, американська баскетбольна зірка Брітні Ґрінер звернулася до президента Джо Байдена з проханням допомогти її звільнити з російської в’язниці, де вона перебуває вже понад чотири місяці через звинувачення у перевезенні наркотиків.

У листі, написаному від руки, 31-річна американська спортсменка пише, що боїться, що може залишитися за ґратами «назавжди», розповідає американський тижневик Newsweek.

Зірку Жіночої національної баскетбольної асоціації (WNBA) та дворазову золоту медалістку Олімпійських ігор заарештували в московському міжнародному аеропорту Шереметьєво 17 лютого. У Росії вона опинилася через те, що з 2014 року між сезонами у США грає в команді Євроліги в російському місті Єкатеринбург. Приблизно половина гравців WNBA змагаються за кордоном у міжсезоння.

Спортсменку звинуватили у перевезенні в багажі картриджів для вейпа, які містили гашишну олію. Гашишна олія заборонена в Росії, але вона декриміналізована в багатьох штатах США. За звинуваченням у перевезенні наркотиків баскетболістці може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

У Росії виправдовують менше 1% обвинувачених у кримінальних справах. І навіть якщо її виправдають, на відміну від Америки, уряд Росії має повноваження скасувати будь-яке рішення та відправити її до в'язниці, нагадує ВВС.

«Поки я сиджу тут, у російській в’язниці, наодинці зі своїми думками і без захисту моєї дружини, сім’ї, друзів, моєї олімпійської форми чи будь-яких досягнень, я боюся, що можу бути тут назавжди», – написала Ґрінер. У своєму листі, який надійшов у День незалежності США, вона також нагадала президенту про військову службу, яку її батько проходив у В'єтнамі.

Вона попросила президента не забувати інших громадян США, яких було затримано в Росії. «Будь ласка, зробіть усе можливе, щоб повернути нас додому», – написала вона. «Я вперше голосувала у 2020 році і голосувала за вас. Я вірю в вас».

Суд над Ґрінер мав розпочатися в Москві 1 липня, але його було перенесено через неявку двох свідків на 7 липня.

Визволення американців вимагає «складних рішень» від адміністрації Байдена

Затримання спортсменки відбулося за кілька днів до російського вторгнення в Україну на тлі постійного погіршення російсько-американських стосунків. І це, на думку деяких офіційних осіб, може поставити під загрозу її безпечне повернення.

Росія заперечує, що її затримання пов’язано з напруженістю між США та Росією.

Адміністрація Байдена заявила, що Ґрінер було «неправомірно затримано». «Президент Байден чітко заявив про необхідність звільнити всіх громадян США, які взяті в заручники або незаконно затримані за кордоном, включно з Бріттні Ґрінер», — заявила в понеділок речниця Ради національної безпеки.

Також різні урядовці США заявляли, що працюють «агресивно, використовуючи всі доступні засоби, щоб повернути її додому».

«Ми не хочемо, щоб пані Ґрінер стала пішаком у політичній битві, яка зараз точиться в усьому світі», – заявив у червні конгресмен США Джон Гараменді, член комітету Палати представників із питань збройних сил. За його словами, війна в Україні «фактично розірвала дипломатичні відносини між США та Росією».

Надію на те, що Вашингтон і Москва все ще здатні домовлятися з деяких питань принесло нещодавнє звільнення іншого американського в’язня, Тревора Ріда. Його наприкінці квітня обміняли на засудженого в Америці російського контрабандиста наркотиків.

Колишнього морського піхотинця було заарештовано влітку 2019 року після того, як російська влада заявила, що він напав на офіцера поліції, коли його везли до поліцейської дільниці після нічної пиятики. Суд засудив Ріда до дев’яти років ув’язнення.

США обміняли його на Костянтина Ярошенка, російського пілота, який відбував 20-річний термін ув’язнення у федеральній в'язниці в Коннектикуті. Його заарештували в Ліберії в 2010 році та екстрадували до США, де засудили за контрабанду кокаїну до Сполучених Штатів.

Тоді президент Джо Байден сказав, що повернення Ріда було «свідченням того пріоритету, який моя адміністрація надає поверненню додому американців, які є заручниками та незаконно утримуються за кордоном», однак він наголосив, що переговори, які завершилися обміном полоненими, вимагали «складних рішень», які було нелегко ухвалити.

Як писали американські ЗМІ, вирішальним фактором у справі Ріда було його слабке здоров'я. Він сидів у одній камері з ув'язненим, хворим на туберкульоз, і кашляв кров'ю. Його родина також провела гучну кампанію тиску, вимагаючи від Білого дому дозволити його батькам публічну зустріч з Байденом.

За ґратами в Росії залишається інший відомий американець – бізнесмен Пол Велан. Він також був у минулому морським піхотинцем, а заарештували його наприкінці грудня 2018 року за звинуваченням у шпигунстві. У Росії стверджують, що його схопили з електронним накопичувачем пам’яті, на якому містилися російські державні таємниці.

Сам Велан стверджує, що диск йому подарував знайомий, і він припустив, що там лише весільні фотографії. Майже одразу після оголошення вироку з'явилися розмови про те, що це була «спецоперація» з метою змусити США погодитися на обмін в'язнями. За словами брата Велана, Давіда, російські офіцери, які «полювали» на Пола, з самого початку дали зрозуміти, що сподівалися обміняти його на Ярошенка чи іншого відомого російського контрабандиста – Віктора Бута.

Торговець зброєю, на прізвисько «торговець смертю», Бут був заарештований у Таїланді в 2008 році. Пізніше його екстрадували до США і засудили у 2012 році до 25 років за змову з метою вбивства громадян США, доставку зенітних ракет, та надання допомоги терористичній організації.

Як повідомляла британська газета The Guardian, обмін Ріда на Ярошенка відкрив шлях для можливого обміну Бута на Вілана.

Вілан утримується в ув’язненні вже майже 4 роки, з яких останні 20 місяців він провів у трудовому таборі в Мордовії. Там, за словами його брата, його будять кожні дві години вночі та фотографують, бо існує нібито великий ризик його втечі.

Проте, навіть родина Вілана визнає, що такий обмін на Бута був би нерівноцінний. «На мій «хлопський розум», було б божевіллям, якби уряд США обміняв би «торговця смертю» на Пола, який, у кращому випадку, є нещасним туристом», – сказав Девід Вілан у розмові з газетою The Guardian.

У статті використано інформацію Newsweek, Guardian, ВВС.

Більше

XS
SM
MD
LG